SLO | SRB
6.12.2022, ob 20:00 | Štadion: Lusail Stadium | Gledalcev: 83.720 | Sodnik: Cesar Ramos (MEH)

Svetovno prvenstvo 2022

Ronaldo na klopi, njegova zamenjava Ramos v sedmih nebesih, Portugalska s pol ducata zadetki v četrtfinalu mundiala

Uredništvo 6. december 2022 0 Komentiraj
Goncalo Ramos. Zapomnite si to ime. Nogometaš, ki je pritrdil sedemdesetim odstotkom vseh Portugalcev. Vsem tistim, ki pravijo, da Portugalska lahko tudi brez Cristiana Ronalda. Ta je s klopi opazoval, kako je Ramos zabil kar tri gole.
Portugalska se je sprehodila do četrtfinala svetovnega prvenstva. In to brez Cristiana Ronalda v začetni enajsterici. Fernando Santos je uresničil napoved in uslišal grožnjo velikega števila svojih rojakov, ki so Ronalda na tekmi s Švico želeli videti na klopi za rezerve.

Tam je Ronaldo tudi bil. Santos je namesto njega v igri poslal Goncala Ramosa, komaj 21-letnega nogometaša Benfice. Nadarjeni fant je pred tem za Portugalsko odigral tri tekme. Nocoj je zanjo zabil tri gole. Hat-trick na svetovnem prvenstvu. V osmini finala. Pri enaindvajsetih. Ko so zaradi Ronalda vse oči uprte vate. Dosežek, ki se mu lahko vsi le priklonimo.

Ramos je pred tem v Katarju za dokazovanje dobil vsega 10 minut. Proti Gani dve, proti Urugvaju osem. Zdaj pa... Predstava, ki bo šla v zgodovino kot ena najboljših v izločilnih bojih na mundialih. Ramos je švicarsko mrežo načel že v 17. minuti, ko je žogo iz "nemogočega" položaja brcnil za hrbet nemočnega vratarja nasprotne ekipe. Svoj strelski šov je nadaljeval v 51. minuti in zaključil v 67. minuti.
Goncalo Ramos
Vmes sta zadela še veteran Pepe in Raphaël Guerreiro, na koncu za pol ducata zadetkov v švicarski mreži tudi Rafael Leao. Manuel Akanji je vmes zgolj ublažil prepričljiv poraz neprepričljive Švice, ki ji je tekma s Srbijo očitno vzela preveč moči.
Ramos, ki je postal prvi nogometaš s hat-trickom na SP ob svojem uvodnem nastopu v začetni enajsterici po Miroslavu Kloseju leta 2002, je igral do 74. minute, ko je Santos namesto njega v igro poslal prav Ronalda. In kdo ve, morda je bil to trenutek, ko je 37-letni ostareli zvezdnik svetovnega nogometa vendarle dojel, da se njegov čas počasi, a vztrajno izteka. In da bo predvsem zanj morda res najbolje, če se umakne mlajšim. Danes smo videli, da je lahko glede prihodnosti portugalske reprezentance brez skrbi.

Portugalci se bodo v četrtfinalu SP pomerili z Marokom, ki je v enajstmetrovkah presenetljivo premagal Španijo.