Premier League

Ronaldo je pokleknil pred novim kraljem Premier League: Mohamed Salah je bil zvezda kanonade Liverpoola

Uredništvo 24. oktober 2021 19 Komentiraj
Mohamed Salah je blestel tudi na Old Traffordu. (foto: Getty Images)
Manchester United je danes dobil surov odgovor na vprašanje, koliko mu še manjka do evropske oziroma angleške elite. Liverpool je spraznil Old Trafford in United zadal poraz, ki ga tudi čas ne bo zlepa izbrisal.
Anglija, 9. krog:

MANCHESTER UNITED 0:5 LIVERPOOL

Keita 5., Jota 14., Salah 38., 45., 50.
Rdeči karton: Paul Pogba 60. (Manchester United)
Stadion: Old Trafford. Gledalcev: 76.000. Sodnik: Anthony Taylor.

Manchester United: De Gea, Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Greenwood, Fernandes, Rashford, Ronaldo. Trener: Ole Gunnar Solskjaer

Liverpool: Alisson, Robertson, van Dijk, Konate, Alexander-Arnold, Milner, Henderson, Keita, Jota, Firmino, Salah. Trener: Jurgen Klopp

Manchester Unitedu in Liverpoolu je pripadla čast drugega 'superderbija' neverjetne nedelje, v katerem se bodo v štirih evropskih ligah odvili štirje derbiji najvišjega formata. Po El Clasicu in angleški klasiki sta na vrsti še Inter in Juventus v Serie A ter Paris Saint Germain in Marseille v francoski Ligue 1.

Liverpool ima zelo dobre možnosti, da bo prvo ime 'super nedelje', saj je na Old Traffordu slavil z neverjetnih 5:0, s čimer je zabeležil najvišjo zmago na Old Traffordu v svoji zgodovini. Svojega največjega rivala je šele tretjič v več kot 120-letni zgodovini obračunov premagal s petimi zadetki razlike ali več. Rekordna zmaga izvira iz leta 1895, ko je slavil s 7:1, danes pa je le David De Gea kriv  za to, da Liverpool ni zmagal še z višjo razliko.

Liverpool je tekmo odprl na meteorski način, saj je že v peti minuti zadel Naby Keita, ki je izkoristil asistenco Mohameda Salaha. Osem minut kasneje je bil Manchester United že pečen, ko je zmedo v obrambi izkoristil Diogo Jota, ki je danes igral namesto Sadia Maneja.

Mohamed Salah je svoj strelski šov začel v 38. minuti, ko mu je Keita vrnil asistenco, v peti minuti sodnikovega dodatka v prvem delu pa je fantastični Egipčan zadel še drugič. S tem je Manchester United prvič, odkar igra v Premier League, v prvem polčasu prejel kar štiri gole.

V peti minuti nadaljevanja je sledila asistenca Jordana Hendersona in nov gol Salaha, ki je dosegel hat-trick in vnovič ponudil svoje ime v kandidaturi za Zlato žogo. Deset minut kasneje je razbiti United ostal še brez Paula Pogbaja, ki je prejel rdeči karton, do izteka tekma pa se je Liverpool vendarle malce usmilil svojega rivala in na koncu slavil s 5:0.

Vprašanje se ponuja samo po sebi – lahko Ole Gunnar Solskjaer preživi tudi to?