SLO | SRB | ENG
16.4.2011, ob 17:00 | Štadion: Mestni stadion v Ajdovšćini | Gledalcev: 250 | Sodnik: Slavko Vinčič
Primorje 1:1 Koper
Simon Živec 42' 1 : 0
1 : 1 93' Bojan Đukič
28. krog - vsi rezultati

Rešitev v 93. minuti

Uredništvo 17. april 2011 0 Komentiraj
Koper je znova potrdil, da mu gostovanja v Ajdovščini ne ležijo. Kanarčki so bili na robu poraza, da se je tekma končala z remijem, pa je Bojan Đukič poskrbel v 93. minuti.
Zgodovinsko gledano se Koper v Ajdovščini nikoli ni dobro počutil, čeprav je razlika med obema kluboma v tej sezoni občutna, pa so imeli Kanarčki tudi na sobotnem gostovanju v mestu burje nemalo težav s Primorjem. Po devetdesetih minutah sta se nasprotnika razšla s točko, ki jo je gostom priigral nekdanji nogometaš Primorja Bojan Đukič. Gostitelji so bili sicer bližje zmagi, s točko pa ne morejo biti zadovoljni ne eni ne drugi. Primorje pač ostala na zadnjem mestu na lestvici, Koper pa je Olimpiji ponudil priložnost, da se mu približa na zgolj pet točk zaostanka.

Koper je bil po treh zaporednih zmagah absolutni favorit, Primorje pa na zmago čaka že vse od enajstega kroga. Toda na zelenici razlika ni bila tako očitna. Začetek tekme je bil sicer bolj ali manj dolgočasen. Koper je imel terensko pobudo, toda to je bilo tudi vse. Pravih priložnosti ni bilo, tekma pa se je razživela šele v zadnjem delu prvega polčasa, ko so tudi domači nekoliko pritisnili na plin. V 37. minuti je po padcu Jake Ihbeisheha v kazenskem prostoru zadišalo po enajstmetrovki, malce zatem bi lahko najboljši strelec Primorja bolje izkoristil obetavno priložnost, v 43. minuti pa so domači nato tudi povedli. Strelec? Simon Živec, ki je lepo udaril po žogi in slednjo spravil v mrežo Kopra.

V drugem polčasu je v igro Kopra prišel mladi Dino Stančič, napad je okrepil tudi David Bunderla, toda Primorje je dobro stalo na igrišču in gostom dodobra nagajalo pri organizaciji napadov. Večjih priložnosti tako nismo zabeležili in gostje z Obale so šele v 79. minuti spet streljali v okvir gola nasprotnika. Kljub temu pa so se nato rešili in prišli vsaj do točke. Upi domačih po dragoceni zmagi so se razblinili v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je po podaji Milana Osterca z glavo zadel Đukič in tako poskrbel za delitev točk pred vsega dobrimi 200 gledalci.