Ligue 1

Reims dokazal, da je v nogometu vedno prostor za čudeže

Uredništvo 26. september 2019 0 Komentiraj
Paris Saint Germain je doma nepričakovano izgubil proti Reimsu. (foto: /)
Porazi zvezdniškega Paris Saint Germaina so v francoskem prvenstvu vselej prave male senzacije, že dolgo pa ga nihče ni tako ujel na levi nogi kot malček Reims. Konec je izjemne serije Parižanov.
Hiter zgodovinski pregled bi povedal, da zmaga Reimsa na Parku princev ni nobena senzacija – navsezadnje je to uspelo klubu, ki je kar dvakrat zaigral v finalu pokalu evropskih prvakov in ima po zgolj po tem podatku sodeč celo boljši evropski renome od Paris Saint Germaina, ki nikoli v tem tekmovanju ni prišel dlje kot od polfinala. Resnica je seveda povsem drugje, saj sta dandanes PSG in Reims v paralelnih svetovih, njuna edina skupna točka pa je ta, da igrata v istem prvenstvu. Prav v tem je Reims, ki dandanes sodi med manjše francoske prvoligaške klube, poskrbel za prvovrstno senzacijo, saj je sredi Parka princev slavil z 2:0, to pa mu je uspelo na tako prepričljiv način, da se je tudi trener PSG Thomas Tuchel po tekmi moral prikloniti nasprotniku.

"Razočaran sem nad našo predstavo. Igrati v Parizu pred pariško publiko bi vedno moralo biti nekaj posebnega, dejstvo pa je, da tokrat nismo pokazali ničesar. Prvih deset do petnajst minut je še šlo, nato pa je bilo iz minute v minuto slabše. Naš poraz je povsem zaslužen," je povedal Nemec.

Reims je postal prva ekipa po Rennesu maja leta 2018, ki je uspela eno najbolj zvezdniških ekip v evropskem nogometu premagati pred njenimi navijači. V tem času je PSG doma nanizal kar 20 zmag in dva remija, še bolj impresiven pa je podatek, da PSG prvič po kar reci in piši 44 zaporednih tekmah v francoskem prvenstvu ni uspel zabiti zadetka.