3.10.2012, ob 20:45 | Štadion: Amsterdam Arena | Gledalcev: 49.491 | Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)

Uredništvo 3. oktober 2012 5 Komentiraj
Real je svojo nalogo v Amsterdamu opravil. Kraljevi klub je Ajax premagal s 4:1. Prvi strelec obračuna je bil portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je zabil hat-trick.
Nogometaši Reala iz Madrida so v Amsterdam seveda prišli po zmago in takšen je bil tudi njihov pristop od prve minute. Cristiano Ronaldo je zapretil kot prvi, v četrti minuti, a streljal mimo gola. Manjkali so zaključni streli, sicer pa je bilo na terenu vse v korist gostov. V 16. minuti znova priložnost za razpoloženega Ronalda, ki pa ni zadel. Nekaj minut za njim priložnost tudi Kakaja, toda njegov strel so domači nogometaši ubranili. V 36. minuti nova priložnost za Ronalda, tokrat je Portugalec streljal z glavo, toda samo do Vermeerea. Portugalski zvezdnik pa je pred koncem prvega polčasa vendarle uspel zadeti. Večino dela je opravil Karim Benzema, Ronaldo pa je bil tisti, ki je žogo pospravil v mrežo za vodstvo Reala in mirno nadaljevanje tekme v drugem polčasu.

Hitro po povratku obeh ekip iz garderob je bilo že 2:0. Kaka je podal Karim Benzema pa je s škarjicami podvojil vodstvo španskega prvaka. Ajax se je v 56. minuti vrnil v igro, Moisander je zadel z glavo, Casillas je bil nemočen. Toda to je bilo tudi vse kar je domačim nogometašem nocoj uspelo. Cristiano Ronaldo je poteptal vse upe Nizozemcev in z zadetkoma v 79. in 81. minuti poskrbel za visoko zmago Reala.