
Joško Gvardiol (foto: Getty Images)
Real Madrid potrebuje novega vrhunskega branilca, pri Manchester Cityju pa trenutno vlada velika negotovost - v več pogledih. Na potezi je Hrvat.
Ni skrivnost, da Real Madrid išče novo okrepitev za osrčje obrambne vrste. Prav tako je znano, da kraljevi klub redko plačuje visoke zneske za branilce in tudi letos se ga je redno povezovalo z vrhunskimi branilci, ki se bližajo koncu pogodb pri trenutnih delodajalcih. Toda Real Madrid tudi rad izkoristi dobro priložnost na tržnici, kadar se ponudi.
In v španskih krogih obstaja prepričanje, da se ena takšnih ponuja tudi letos. Govora pa je o Jošku Gvardiolu, ki je član Manchester Cityja.
Jasno je, da bo tudi City v poletju prevetril svoj igralski kader, vsekakor pa se zdi presenetljivo, da bi Angleži letos prodajali hrvaškega reprezentanta, ki sodi med boljše branilce v Premier League, star pa je 24 let. Hkrati pa je na drugi strani še veliko negotovosti okoli Cityja.
Kako se bo razpletel primer s '115 prekrški'? Bo Guardiola v prihodnji sezoni sploh še vodil ekipo? Veliko ključnih vprašanj, na katere igralski kader Cityja v tem trenutku še nima odgovorov in zdi se, da vse skupaj nekoliko skrbi tudi tabor Joška Gvardiola. Nekdanji soigralec Benjamina Šeška (RB Leipzig) je v Anglijo prestopil avgusta leta 2023.
Velja dodati, da so se danes v Angliji (oz. v Manchestru) pojavila poročila, da se Pep Guardiola namerava posloviti že s koncem tekoče sezone.