22.10.2019, ob 21:00 | Štadion: Türk Telekom | Gledalcev: 48.886 | Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
Galatasaray 0:1 Real Madrid
0 : 1 18' Toni Kroos
Rezultati 3. kroga

Real Madrid osvojil Carigrad in splezal na zeleno vejo

Uredništvo 22. oktober 2019 1 Komentiraj
Real iz Madrida je v Carigradu zasluženo premagal Galatasaray. (foto: Getty Images)
Real iz Madrida je na tekmi polni izjemnih priložnosti slavil z minimalno razliko in se veselil prve zmage v skupinskem delu tekmovanja. Realovi napadalci so priložnosti zapravljali kot po tekočem traku, izkazal pa se je tudi Thibaut Courtois.
Real iz Madrida je po porazu na Mallorci v Carigrad prispel v precej nelagodni situaciji, saj bi nov morebiten neuspeh galaktike postavil v potencialno nevaren, še veliko bolj kot to pa sramoten položaj. Galatasaray je srečanje začel brez enega samega turškega igralca v začetni enajsterici, Zinedine Zidane pa je težave s poškodbami rešil tako, da je od prve minute v ogenj poslal mladeniča Federica Valverdeja in Rodryga.

Srečanje je ponudilo zelo zanimiv nogomet s pravim morjem priložnosti na obeh straneh. Kraljevi klub je hitro zapretil preko Edena Hazarda, nato pa so sledile minute Galatasaraya, v katerih je imel Romun Florin Andone kar dve sijajni priložnosti za zadetek, a je v obeh primerih Thibaut Courtois preprečil najhujše. Edini zadetek na tekmi je padel v 18. minuti, ko je po napaki domače obrambe Real hitro izpeljal napad, v katerem je Hazard žogo lepo odložil do Tonija Kroosa, Nemec pa je ob malce spremenjenem letu žoge zanesljivo premagal Fernanda Muslero.

V nadaljevanju tekme sta obe ekipi še naprej navduševali z odprtim nogometom, v katerem so manjkali le goli. Realovi napadalci se nocoj niso najbolj proslavili,  še posebej ne Hazard, ki je v drugem delu igre žogo namesto v prazen gol poslal v prečko. Galatasaray je pritiskal vse do konca, pretil predvsem iz prekinitev, za kaj več od zasluženega poraza proti 13-kratnim evropskim prvakovm pa je preprosto zmanjkalo kakovosti.