SLO | SRB | ENG

La Liga

Real Madrid do preobrata na El Clasicu, Jude Bellingham je s poznim golom bržkone odločil prvaka La Lige!

Uredništvo 21. april 2024 7 Komentiraj
Jude Bellingham je v sodnikovem dodatku odločil El Clasico! (foto: Getty Images)
Santiago Bernabeu je gostil odličen derbi med Realom in Barcelono, z zmago pa so Madridčani naredili velik korak do naslova španskega prvaka.

Zadnji ligaški El Clasico sezone se je odvil na stadionu Santiago Bernabeu. Real Madrid je gostil Barcelono in se zgodaj znašel v zaostanku. Vratar Lunin je ob predložku zaplaval v neznano, na oddaljenejši vratnici pa je bil pripravljen Christensen, ki je v 6. minuti zadel za 1:0. Potem smo pospremili šrecej lepo akcijo Reala, ki pa jo je zapravil Vinicius.

V 17. minuti je Vazquez branilca Barcelone osmešil s preigravanjem, se lotil tudi Cancela, ta pa je napravil prekršek - enajstmetrovka.

Vinicius je bil izvajalec, zadel je za 1:1. Do odhoda na odmor je bil Real Madrid konkretnejši, ob polčasu pa je bilo izenačeno. V nadaljevanju je Barcelona prestavila v višjo prestavo, diktirala je ritem in bila tudi nagrajena v 69. minuti! Yamal je poslal zanimiv predložek v kazenski prostor, Torres je žogo le preskočil, v mrežo pa jo je poslal mladi Fermin!

Takoj je sledil odgovor! Akcija po levi, predložek Viniciusa, pridrvel je Vaquez, in pobegnil svojemu čuvaju ter podstavil nogo za 2:2!

V zaključku obračuna je bilo napeto na obeh straneh, toda Real je danes odigral še eno zrelo tekmo. Za 3:2 je zadel Jude Bellingham v dodatku in odločil El Clasico! Po hitri kontri se je znašel na oddaljenejši vratnici, kjer je zadel po predložku Vazqueza.

Z zmago na Clasicu je Real Madrid praktično že osvojil naslov španskega prvaka, ima 11 točk več od Barcelone in do konca je šest krogov.

Standings provided by Sofascore

7
zuti77
21.4.2024, 23:56
Zmago je prinesel sodnik Soto in njegova VAR kamarila. Ne sodi čistega gola, kje je vratar s celotnim telesom v golu in gola s celotnim obsegom (razen če ne vedo koliko je polovica širine traku košnje trave), piskal penal za Real, kjer je Vasquez evodentno ob padanju šele poiskal z drugo nogo stik z branilcem in identično situacijo kot pri Araujovem rdečem kartonu proti PSG (spet sodnik ne pokaže rdečega kartona, čeprav Camavinga zadnji igralec Reala). Ob polčasu bi moralo tako biti 0-2 in igralec več za Barcelono. V drugem polčasu so se kraje nadaljevale in vsak najmanjši dotik piskan v korist Reala ali celo pokazan rumeni karton, obratno, seveda nič. Tole je bila ena najbolj očitno enosmernih sodniških kraj, kar se jih je videlo na el Clasicih zadnja desetletja. In to ob hudi konkurenci.
1
2
GrandMirsad
22.4.2024, 06:43 (popravljeno 22.4.2024, 06:43)
- Odgovor na komentar osebe zuti77 Poglej komentar
Aja, zato je imel Real ob manj prekrških več rumenih kartonov, kot Barca? :D Farseki se ne morejo sprijaznit, do so postali rupica...
1
1
BogNogometa#8
22.4.2024, 10:02
Cope, seethe and dilate. Žoga ni bila čez črto v celotnem obsegu. Ne vem glede kartonov ampak se mi zdi da trije (3) rumeni pri Realu je več kot dva (2) pri barceloni. Vazquez gladko MVP tekme.
1
1
DIDI1
22.4.2024, 13:32
Dobra tekma,kar pa se tiče sporne situacije me zanima kje je bila žoga,ko jo je vratar prvič odbil z nadlahjo na golovo črto torej še v zraku.Po posnetku in po mojem videnju globoko v golu ampak tehnologija ima vedno prav.Kaj bo še,ko nastopi t.i. umetna inteligenca.Sicer pa naj bi imel sodnik uro,ki mu zapiska,ko žoga prestopi golovo črto v vsem svojem obsegu(če mu deluje seveda).Kakor koli že dobra predstava obeh ekip,pravi obliž na prikazano sranje mojega MUFC slabe tri ure prej.....:)
0
1
Werder Lunik
22.4.2024, 13:52
- Odgovor na komentar osebe DIDI1 Poglej komentar
Kolikor mi je znano v Španiji nimajo tehnologije golove črte, zato pa se je tudi pregledovalo tako dolgo. Sem pa na spletu naletel na sliko iz določenega zornega kota kjer izgleda kot da je bila žoga konkretno čez golovo črto.
0
0
DIDI1
22.4.2024, 17:10
- Odgovor na komentar osebe Werder Lunik Poglej komentar
Nisem vedel,le en igralec Barce je sodniku kazal na zapestje...Jaz sem jo tudi videl ene pol metra notri,bila pa je v zraku tako,da lahko tudi falim...,no kakor koli že je slavil Real.
0
0
Intelekt
22.4.2024, 19:35
Ne me j*, da v ligi, kjer se obraca na stotine milijonov, nimajo za goal line technology. Mislim burleska. Je pa res, da je se vecja burleska to, da mas to tehnologijo pa zataji - mislim, da ne dolgo nazaj se je to zgodilo v PL 😂.
0
0

1

Erik ten Hag je izrekel dobrodošlico rojaku Arneju Slotu: 'Njegov Feyenoord je precenjen'

jonibravo
28.5.2024, 19:06
Nisem se slisal, da bi keri trener kaj takega reko o drugem klubu...ocitno mu je ze v glavo prisel

2

Pep Guardiola bo v novi sezoni tekmoval z dvema nekdanjima pomočnikoma: Eden vodi Arsenal, drugi bo vodil Chelsea

nemeth
28.5.2024, 14:53
Samo pri Chelseaju je možno, da tako hitro postaneš trener kluba z visokimi ambicijami, pa si pred tem vodil drugoligaša. Še v slovenski ligi ni možnosti, da bi trener 2. SNL, takoj po vodenju drugoligaša, prevzel vodenje Olimpije, Celja ali Maribora.

1

Nikjer niso slavja tako nora kot v Turčiji: Mauro Icardi je kot sultan vstopil na stadion in sprožil evforijo

Matech
28.5.2024, 10:20
Tip se odlično znajde in vživi v ciganske fešte. Izkušnje iz Intera pač.

1

Demonstracija kakovosti in karakterja: Cristiano Ronaldo je končal sezono v Savdski Arabiji, zabil je neverjetnih 35 golov!

piksi
28.5.2024, 9:04
joj,joj demonstracija kvalitete se je videla v Ljubljani,ko ga je Bijol spravil v žep.

Nogomet je čuden. Ne nagradi tistega, ki si ustvari več priložnosti, ampak tistega, ki doseže več golov. ...več
Luis Enrique
Proti Srbiji? Bom rekel takole. Oni sami nam dajejo dodatno motivacijo. Ne bi napovedoval ničesar, govoril bom po tekmi. Verjamem v nas! Njihovi komentarji in provokacije me podžigajo, prosim jih, da naj jih bo čim več. Komaj čakam to tekmo. Moje korenine so iz Srbije, ampak na tej tekmi grem na vse ali nič. Oni bodo imeli navijače, mi pa tudi, dali bomo vse od sebe in upamo na dober konec. ...več
Petar Stojanović
Če sem iskren, bom spoštoval pogodbo še za naslednjo sezono. Za naprej pa sem bližje odhodu kot temu, da ostanem. Devet let bo. Pogovorili se bomo v klubu. Videti moram z igralci, če mi bodo sledili. Se bomo že pogovorili med sezono. ...več