Razpoloženi Iličić ni bil dovolj, Rusi so se prelahko sprehajali skozi slovenske obrambne luknje

Uredništvo 11. oktober 2021 7 Komentiraj
Slove3nija je izgubila proti Rusiji. (foto: pigac.si)
V Mariboru je Slovenija iztržila precej manj od pričakovanj in manj tudi od občutkov, ki jih je dajala s pozitivnim pristopom v prvem delu tekme. Manjkalo je precej, predvsem bolj čvrsta obramba.
Srečanje v Ljudskem vrtu se je začelo povsem po željah Slovenije, ki je v prvih minutah povsem onemogočila goste, ki so imeli težavo že s prenosom žoge na napadalno polovico. V 13. minuti pa huda napaka Jana Oblaka. Zadržal je žogo, ob priztisku nasprotnega igralca jo je prešibko pošiljal v avt, naposled pa je zakrivil enajstmetrovko. Toda ... Posredoval je sistem VAR in razveljavil sodnikovo odločitev. Ljudski vrt so preplavili žvižgi. Nato pa končno prvi udarec na gol. V 15. minuti je Lovrić osvojil žogo, Balkovec je z leve strani podal pred gol, Šporar je streljal z glavo, a preveč po sredini za Safonova. V 17. minuti pa poizkus tudi Rusov, Miranchuk je po podaji s peto Fomina prišel do strela v kazernskem prostoru, na srečo je žogo slabo zadel. To so bili krizni trenutki za Slovenijo, ki je nato spet trpela, Sutormin pa z diagonalnim strelom ni uspel premagati Oblaka.

Oblak je klonil v 28. minuti. Rusi so izvajali prosti strel z leve strani, Diveev pa je bil v skoku najvišji in žogo poslal v daljši Oblakov kot. Slovenija je opazno padla in v 32. minuti prejela še en gol in to takšnega, brez pravega upiranja. Dzhikiya je s škarjicami žogo, ki je ni uspel izbiti nihče, poslal v mrežo za 2:0. Gol priključka je Slovenija dosegla v 39. minuti. Karničnik je prodrl po desni in začel lepo akcijo, v kateri je Šporar odložil lepo žogo za Josipa Iličića, ki je natančno odmeril. Nevarno je bilo tudi v 43. minuti, po lepi podaji Iličića z leve strani, Verbičev strel so Rusi blokirali. Pred polčasom je bil Kuzyaev sprožil z roba kazenskega prostora, diagonalno, to je bil močan strel, vendar se je Oblak izkazal.

Kek je po petih minutah igre v drugem polčasu menjal, v igro je poslal aduta za napad Benjamina Šeška. Menjal je Verbiča. Rusi so bolje začeli drugi polčas, vse skupaj so imeli pod nadzorom, Slovenija je bila brez ideja in še naprej negotova v obrambi. Mevlja si je v 64. minuti privoščil novo v seriji napak (delal jih je tudi Bijol), Rusi so odvzeli žogo in prišli do strela. V 71. minuti je Iličić "uličarsko" preigral ruskega branilca, podal Lovriću, to je bila priložnost, vendar so Rusi blokirali.

Drugi Kekov adut nocoj je bil Črnigoj, ki je menjal Šporarja. V 75. minuti je Kurtić z glavo zadel. Stranski sodnik je dvignil zastavico, glavni pa na pomoč poklical VAR. Gol ni obveljal. V slovenski reprezentanci je bil naslednja menjava Zahović, ki je menjal Gnezdo Čerina, namesto Karničnika pa je vstopil Rogelj. Rusi so redno prihajali v slovenski kazenski prostor, a zadeli niso. Sloveniji je zmanjkalo časa, a resnici na ljubo tudi marsikaj drugega. Iličić se je trudil, bil konkreten, a mu soigralci niso sledili. Ob njem je največ vzdihov in odobravanja požel mladi in neverjetno hitri Šeško, ki pa nocoj ni dobil prave žoge.