SLO | SRB | ENG

Premier League

Rashford je bil zasenčen, Foden je z dvema goloma odločil derbi med Manchester Cityjem in Unitedom

Uredništvo 3. marec 2024 11 Komentiraj
Phil Foden je danes blestel na derbiju proti Manchester Unitedu, dosegel je dva gola. (foto: Getty Images)
Gostje so po prvem polčasu vodili, v nadaljevanju pa niso zdržali pritiska Manchester Cityja, ki je prišel do preobrata na krilih Phila Fodena. Med strelci tudi Haaland.

Manchester United se je v gosteh pri Cityju veselil zgodnje prednosti, ko je Marcus Rashford v 8. minuti tekme dosegel čudovit zadetek z razdalje za 1:0. Rdeči vragi so ob polčasu vodili, toda že v prvem delu je bil City precej konkretnejši in bilo je le vprašanje časa, kdaj bomo pospremili izenačenje v nadaljevanju. Zgodilo se je že v 56. minuti z golom Fodena.

Angleški reprezentant se je izkazal z odličnim strelom z roba kazenskega prostora in zabil za 1:1. Potem je kar nekaj časa dišalo po remiju.

Tekla je 80. minuta, ko je City vendarle še enkrat strl obrambo Man. Uniteda in zadeve postavil na svoje mesto z novim zadetkom Phila Fodena. Tokrat je ofenzivni vezist do žoge prišel v kazenskem prostoru in se izkazal še s kakovostnim zaključkom.

V sodnikovem dodatku je zadel še danes sicer precej nerazpoloženi Haaland, ki je postavil končni rezultat 3:1 v korist Manchester Cityja.

3.3.2024, 19:18
Neverjetno, kar 8 minut podaljska, 8 minut ob dejstvu, da je MU zavlaceval 😂. Bakrenemu se je bumerang hitro vrnil, haha. Sicer pa pricakovano, ce je kdo, glede na dejstvo, da je plesko smesko s to smesno ekipo preplacancev pri top10 ekipah v gosteh samo enkrat zmagal, pricakoval kaj drugega kot pa novo polomijo, zivi v nekem paralelnem svetu kot kocevski plemenc 😂.
3
6
3.3.2024, 19:23
Tako visok končni procent posesti žoge pa že dolgo dolgo nisem videl. Popolna dominanca.
1
5
DIDI1
3.3.2024, 19:31
Bi rekel pričakovano ampak škoda,da Rashford ni unovčil une dve prilike v prvem polčasu pa bi bilo bolj zanimivo.Nespametne menjave ETH so prišle do izraza,res ne vem, kako Antony lahko sploh sedi na klopi ne pa da igra!?Ampak ja, to je veličina trenutnega Uniteda pod ETH&kompanijo...
2
4
ahansen
3.3.2024, 20:28
Gledam tekmo in upam da bo Manure pomagal Liverpoolu. Prazno upanje. S tako igro Rogaške ne premagajo,treh podaj ne spravijo skupaj.
2
5
markoskace
3.3.2024, 23:07
klub ki za 100 mil kupi Antonyja ter za enak denar mudryka NE MORE zmagati ničesar
1
1
jonibravo
4.3.2024, 07:14
In, ko pomislim, da bi se naj potegovali za Amrabata, pa kako veselje je bilo, ko je šel na OT, res sreča to poletje z okrepitvami, ki so jih promašili. :D
0
1
nemeth
4.3.2024, 07:29
- Odgovor na komentar osebe ahansen Poglej komentar
Je že Chelsea pomagal Liverpoolu, tako da je odščipnil Cityju 2 piki. "Vrtec" bo slej kot prej popustil.
1
0
jonibravo
4.3.2024, 08:24
- Odgovor na komentar osebe nemeth Poglej komentar
Če bo vse po sreči, vrtec po reprezentančnem premoru nebo več "igral" :)
0
1
Bakreni
4.3.2024, 14:30
To je bil samo slab dan. Gvardjollova in Klopfova era se izteka...
1
0

4

Blamaža s srečnim koncem: Manchester United se je proti drugoligašu dokopal do finala FA pokala

brihta
21.4.2024, 19:50
Pa nam je res treba gledat tega klovna na klopi? Resno upam, da odvodi to sezono do konca in potem popoka kovčke in via amsterdam..pa tudi če po kakšnem srečnem slučaju zmaga FA cup, naj bo to samo malo lepše slovo!!

9

Težave za Manchester United: Danes igra polfinale, Ten Hag pa praktično nima osrednjih branilcev

Rookie
21.4.2024, 18:08
Stari, kak se ti da preklapljat med toliko profili?

2

Predrag Mijatović ima pred El Clasicom opozorilo za Real: 'Dobro vam gre, toda derbijev ne zmaga vedno najboljši'

ogledalo
21.4.2024, 16:17
Raziskave o nogometnih navijačih so pokazale, da se veliko deviantov, včasih tudi retardiranih degenerikov skuša identificirati z uspešnimi klubi kot je Real Madrid ter izvenserijskimi, a hkrati moralno spornimi igralci kot je Karim Benzema. Očitno rezultati raziskav niso iz trte zviti.

10

Zoran Zeljković po visoki zmagi poudarja: 'Gremo nad Celje, osredotočiti pa se moramo nase, ker imamo tukaj največ težav'

fredperry
21.4.2024, 16:13
Dragonse bi lahko nalomila vsaka navijaška grupa iz druge lige, ko bodo igrali proti Radomljam bi jih lahko kdo presenetil, ziher bodo imeli več transparentov kot bo njih na tekmi :) .

Po mojem mnenju je Portugalska eden od kandidatov za naslov evropskega prvaka, ampak Euro lahko osvoji le, če Cristiano Ronaldo ne bo igral. Nihče mu ne more odvzeti tega, kar je naredil v nogometu, hvala mu, ker je dvignil nogomet, ampak vsaka stvar ima svoj konec. Naj igra v Savdski Arabiji, čeprav nisem prepričan, da potrebuje še več denarja. ...več
Frank Leboeuf o Cristianu Ronaldu
Pred dvema letoma sem govoril z Zidanom. Rekel mi je, da zanj obstajajo le tri ekipe, ki jih je pripravljen voditi kot trener. To so Marseille, Real Madrid in reprezentanca Francije. Vprašal sem ga, če bo spet delal kot trener in rekel mi je, da zanj obstajajo le te tri možnosti. ...več
Thomas Gravesen
Na Euro gre Slovenija lahko uživati in to je najbolje, kar se ti lahko zgodi, ko greš na veliko tekmovanje. Da nisi pod velikim pritiskom. Tam bodo v skupinskem delu odigrane tri tekme. Odvisno bo marsikaj od tega, kako se bo Slovenija prilagodila. Ekipa pa trdo dela, to se vidi, ekipa ima željo, bori se za vsako žogo. Sloveniji želim na evropskem prvenstvu vse najboljše. ...več