SLO | SRB | ENG

Serie A

Pulišić je kot 'superman' rešil Milan: 'Še pred dvema dnevoma sem bil prikovan na posteljo'

Uredništvo 9. december 2025 0 Komentiraj
Christian Pulišić (foto: Twitter)
Christian Pulišić je kljub povišani temperaturi z dvema goloma popeljal Milan do izjemnega preobrata proti Torinu.

Milan je v Torinu izpeljal enega najbolj dramatičnih preobratov sezone, potem ko je s 3:2 premagal istoimenskega gostitelja in se tako povzpel na prvo mesto lestvice Serie A. Kljub izjemno oslabljeni zasedbi, številnim poškodbam in kratki klopi je bil ključ do senzacionalnega preobrata človek, ki tekme sploh ne bi smel začeti – Christian Pulišić.

Torino je tekmo začel sanjsko. Nikola Vlašić je že v 10. minuti zadel za vodstvo, sedem minut pozneje pa je rezultat na 2:0 povišal Duván Zapata. Rossoneri so delovali povsem iz ritma, a jih je v igro vrnil Adrien Rabiot, ki je v 24. minuti znižal na 2:1 in poskrbel, da Milan ob polčasu ni bil povsem izgubljen.

Ko se je v 31. minuti poškodoval Rafael Leão, so mnogi predvidevali, da je vsak upanje na preobrat izgubljeno. Toda v 66. minuti je v igro vstopil Pulišić – čeprav je imel še nekaj ur prej povišano temperaturo in ni mogel začeti tekme.

Ameriški reprezentant je potreboval le 10 minut, da je preobrnil potek večera. Najprej je v 67. minuti zadel za 2:2, nato pa v 77. minuti še za 2:3, s čimer je Milan dokončno utišal domače navijače in poskrbel za zmago, ki moštvo ohranja v samem vrhu italijanskega prvenstva.

Pulišić je po tekmi priznal, da zadnjih dni sploh ni vedel, ali bo lahko nastopil. “Pred dvema dnevoma sem bil prikovan na posteljo, danes pa sem se počutil bolje in sem srečen, da sem lahko pomagal ekipi. Rezultat mi pomeni več kot gola,” je dejal za Sky Sport Italia.

Zanimivo je, da je Američan v tej sezoni zaradi poškodb igral manj kot v prejšnjih sezonah, a je hkrati postal bolj učinkovit: v Serie A je dosegel 7 golov na 9 nastopih, kar je njegova najplodnejša sezona do zdaj.

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


5

Okrepitve so nujne, kadrovanje pa je skromno: Kaj se dogaja v Olimpiji?

janthegun
23.1.2026, 12:04
Tak nizko ste padli, da morate imeti Ljudski vrt na coverju, da ste sploh relevantni.

3

Grenlandska kriza se seli tudi v nogomet: Nemški politiki že omenjajo možnost bojkota mundiala

Valencian
23.1.2026, 11:30
Wau, ne morem verjet, da se enkrat strinjam z mm93. Dokler bodo na oblasti v Bruslju fantki z nožnico ala Macron, Starmer, Merz, kot tudi naš "Golob", bodo ZDA oziroma Trump pometali z nami, ker nima niti kančka spoštovanja do teh ljudi, kar mu dam za prav. Kdo pa bi imel? Sicer pa če Nemčija bojkotira ne bo nobene škode, kdo bo te gej paradnike gledu, razen Lamusa.

1

Afriški pokal narodov je igralcu iz slovenske lige dal potisk: Kenan Toibibou pred podpisom za španski klub

fredperry
23.1.2026, 11:25
Ti črnci, ta nogomet s poplavo črncev...to že dolgo ni več nogomet, to je samo moč in hitrost, višina...in kur.ec od nogometa .

1

Igralci Cityja so zbrali 10 tisoč evrov za 374 navijačev, ki so v živo gledali debakel na Norveškem

RealFan
23.1.2026, 10:46
ka se hecajo? 25 eu na glavo.. mislim, jaz bi se jim zahvalil pa rekel naj si ta denar potisnejo nekam. Preplačanci, ko je pa treba dat denar pa zberejo 10k hahaha. Pa ne me zdaj napadat, ker so vsi isti

Poudarjeno

Kar me res jezi pri mladih igralcih, splošno gledano in ne vezano le za Maribor, je to, da priložnosti ne vzamejo smrtno resno. Dečko, zgrabi priložnost, bori se na življenje in smrt, lahko uspeš! Vsak trening je treba iti 'na polno'. Hvaležen moraš biti, da imaš privilegij biti tukaj! ...več
Feđa Dudić
Sam bi si želel, da za trenerja Manchester Uniteda pride Ole Gunnar Solskjaer. Verjamem, da bo znal prepoznati potencial Benjamina Šeška. Vidimo, da Šeško tudi, ko ne doseže gola, igra dobro. Vteka, odkriva se, igra v obrambi, veliko teče. Solskjaer bo to znal ceniti, verjamem pa, da bi kot nekdanji napadalec Šešku lahko pomagal tudi pri samem doseganju golov. ...več
Denis Šme
NZS je vedno dajala prednost slovenski nogometni stroki, kar se je izkazalo do sedaj kot uspešno. Ni izključeno, da tokrat ne bo drugače, vendar bomo videli kakšne so možnosti in omejitve. V primeru kandidatov s podobnimi kriteriji, se bomo vedno odločali za slovensko nogometno stroko. ...več
Radenko Mijatović

Anketa

Kdo je bil najboljši slovenski nogometaš v letu 2025?




Vseh glasov: 3481
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.