La Liga

Pučko z Osasuno v Primero

Uredništvo 19. junij 2016 0 Komentiraj
Slovenija bo imela, če ne bo sprememb, v Mateju Pučku novega predstavnika v naslednji sezoni španske Primere. Osasuna je namreč v dodatnih kvalifikacijah dobila tudi odločilno drugo tekmo v Gironi (1:0).

Kenan Kodro je s svojim drugim zadetkom na dveh tekmah pokopal upe Girone in Osasuni priigral napredovanje v špansko Primero Division - dve leti po slovesu rdečih od elitnega razreda. Moštvo iz Pamplone je z 2:1 dobilo že prvi obračun s Katalonci, na vročem stadionu Montilivi pa je Kodro, sin nekdanjega bosansko-hercegovskega reprezentanta Meha Kodra, v 48. minuti utišal domače občinstvo, ko je na robu prepovedanega položaja blizu sredine igrišča pobegnil obrambi in mirno zaključil.

Girona se ni pobrala, za to je poskrbel tudi gostujoči vratar Nauzet Perez, ki je v čisti priložnosti za zadetek iz oči v oči ustavil Cristiana Herrero, v 63. minuti pa je lepo priložnost zastreljal še Ruben Sobrino. Domači res niso imeli sreče, rezervist Dejan Lekić je deset minut pred koncem zadel še prečko, razveljavili so mu tudi zadetek zaradi prepovedanega položaja.

Napetost je s klopi odnesla domačega trenerja Pabla Machina, dve minuti pred iztekom rednega dela srečanja je bil z drugim rumenim kartonom izključen še Florian Lejeune in kmalu se je lahko začelo veliko slavje. S klopi Osasune je lahko nasmejan stekel tudi nekdanji član Kopra Matej Pučko, ki je v polfinalu in prvi tekmi finala dobil nekaj minut na zelenici, tokrat pa je obsedel med rezervisti.

Če v poletnem prestopnem roku sprememb ne bo, bo Pučko v Pamploni gostil Reneja Krhina (Granada) in Jana Oblaka (Atletico Madrid) kot tretji slovenski nogometaš med špansko elito.