La Liga

Pučko blizu finalu za La Ligo

Uredništvo 9. junij 2016 0 Komentiraj
Janu Oblaku in Reneju Krhinu bi se lahko v naslednji sezoni La Lige pridružil še en slovenski nogometaš. Matej Pučko je z Osasuno dobil prvo tekmo polfinala dodatnih kvalifikacij.

Osasuna je na domačem stadionu, mitskem El Sadarju, dobila prvo tekmo polfinala dodatnih kvalifikacij za popolnitev španske La Lige. Padel je Gimnastic Tarragona (3:1), nekdanji član Kopra Matej Pučko pa je odigral zadnjih pet minut rednega dela, ko je zamenjal Miguela Angela de las Cuevasa.

Domači so prvo tekmo polfinala prelomili v zaključku prvega polčasa, ko je dvakrat zadel Mikel Merino (32. in 40. minuta). Kenan Kodro, sin nekdanjega bosansko-hercegovskega nogometaša Meha Kodra, je v 57. minuti povišal že na 3:0 in dvoboj se je pred drugimi 90 minutami zdel odločen. Toda Jean Luc je v 67. minuti poskrbel za zadetek upanja.

Osasuno torej v okolici Barcelone čaka vroča povratna tekma, ki bi lahko dolgoletnim prvoligašem prinesla finalni obračun proti zmagovalcu obračuna med Cordobo in še enim katalonskim predstavnikom Girono. Prva tekma bo v Andaluziji na sporedu nocoj ob 20. uri. V La Ligo sta se že prebila Deportivo Alaves in madridski novinec Leganes.