18.5.2019, ob 17:30 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 4.000 | Sodnik: Darjan Kovačič

Uredništvo 18. maj 2019 14 Komentiraj
Luka Zahović se je danes rešil strelskega krča, a to ni bilo dovolj za zmago Maribora. (foto: pigac.si)
Maribor je po fiasku proti Olimpiji sicer mukoma premagal Celje, a svoje igre ni pretirano popravil. Tudi Triglav z dna lestvice je bil za prvake trd oreh, celo tako trd, da je iz Ljudskega vrta odnesel točko.
Ljudski vrt je danes pozdravil nove državne prvake, ki pa se publiki niso zares oddolžili. Hitro so sicer povedli, že po nekaj sekundah igre je napako gostov izkoristil Jasmin Mešanović. Triglavane pa gol ni presekal, zaigrali so svojo igro in povzročili znova neprepričljivim domačinom kar nekaj preglavic. Kranjčani so poizkušali preko Udoviča. V 22. minuti pa tudi izenačili. Gol j edosegel Kristjan Arh Česen. Mariborčani so v 29. minuti iskali enajstmetrovko, ko je Mertelj zaustavil Zahovića. Pred odhodom na odmor še akcija gostov, Pirić je dobil dvoboj s Tijanićem.

Isti igralec je zadel takoj na začetku drugega polčasa. A odgovor je prišel hitro. Mariborčani so dobili enajstmetrovko, Čadež je zadel Mlakarja, sodnik pa je kljub protestom gostov dosodil strel z bele točke. Realizator je bil Luka Zahović. Vratar Čadež je mariborskemu napadalcu nato ubranil poizkus, a v 68. minuti mu to ni uspelo. Po podaji Vilerja je namreč drugi gol na tekmi dosegel Zahović. Vse je kazalo na domačo zmago, toda neprepričljive igre Maribora to pomlad se še kar nadaljujejo. Tudi danes je bilo tako. Mariborčani so želeli doseči še en gol, da bi odločili tekmo, vendar ga niso. So pa zato zadeli gostje, natančneje Luka Majcen, tako da se je tekma končala z rezultatom 3:3.