SLO | SRB | ENG

La Liga

Presenečenje na tržnici: Axel Witsel bo kariero nadaljeval pri velikanu iz Španije

Uredništvo 18. junij 2022 0 Komentiraj
Axel Witsel je za Belgijo doslej zbral že kar 124 nastopov (12 zadetkov). (foto: SPS)
Belgijski veteran očitno še ni zaključil na najvišjem nivoju evropskega nogometa, na mizi naj bi imel ponudbo velikana iz La Lige.
Axel Witsel je po izteku pogodbe pri Dortmundu prost nogometaš in pričakovalo se je, da bo kariero nadaljeval pri francoskem Marseillu. Nekaj zanimanja je za tega 33-letnega belgijskega vezista v preteklosti izrazil tudi LA Galaxy iz ameriške lige MLS, nedavno se je omenjalo tudi angleško Aston Villo. Toda zdaj je prišlo do velikega preobrata. Vmešal se je Atletico Madrid in prestop je zdaj že tik pred vrati.  
 
Witsel oz. njegovi zastopniki so bili že precej globoko v pogovorih z Marseillom in zato so Madridčani pohiteli s svojo ponudbo. Prekaljeni trener Atletica Diego Simeone je izkušenega vezista hitro obiskal tudi med zadnjo reprezentančno akcijo Belgije in ga očitno uspel prepričati. Pri tem mu je menda precej pomagalo tudi dejstvo, da je v Madridu tudi šola za francosko govoreče otroke - Axel Witsel ima tri.
 
Za Witsela bo to šesti klub v karieri, doslej je nastopal za Standard, Benfico, Zenit, Tianjin in Dortmund. Skupno je na najvišjem nivoju evropskega nogometa zbral več kot 600 nastopov. Za Dortmund je nastopal od leta 2018, skupno je v rumeno-črnem dresu zabeležil 144 nastopov v vseh tekmovanjih, ob tem je prispeval 13 golov in 6 asistenc. 
 

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

Atletico Madrid udaril nazaj: "Real Madrid nas zabava še bolj kot Barcelona!"

Kocka_Mraza
9.6.2026, 22:51
TO SE ŠIRI PO SPLETU : Gaymania se je zagledala v butaste članke

1

URADNO: Olimpija ima novega trenerja, dela se je lotil Mišo Brečko!

JCV21
9.6.2026, 21:30
Čudno, da je takrat zavrnil NKCE zdaj pa je prevzel slabši klub... Tudi finančno bi verjetno tam bil na boljšem.

1

Barcelona znova išče denar: stroški za Nou Camp so ušli izpod nadzora

elginno
9.6.2026, 20:10
pa kak pri pizdi nimate nikol denarja, pa to moreš bit bolan, prvi tam prvi tam razprodani stadioni, ne štekam ka so ovi delali vsa ta leta seronje

8

Perez pripravlja dosje o Barceloni in od UEFA zahteva, da Kataloncem odvzame vse lovorike

Maestro8
9.6.2026, 19:38
Treba malo pozornost preusmerit v Barcelono, da zakriješ 2 polom sezoni, polom stanje v ekipi in dejstvu, da si z Mbappejem brcnil v temo in si zjebal šampionsko ekipo. Je pa malce smešno, da Perez govori o ukradenih lovorikah.

Poudarjeno

Predsednik Maribora je odprl neposredno fronto proti lastniku kluba. Težko razumem, da bi jaz dal 10 milijonov in pustil, da mi nekdo soli pamet. Strokovno morda še, strateško pa zagotovo ne. Ko je bil v klubu Zlatko Zahović, so vsi lepo živeli. Potem so ga 'spakirali', sami pa ostali v klubu. Zdaj so tukaj Turki. ...več
Matjaž Kek
Povratek v Evropo? Nekoč si tega seveda želim. Bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost. Igram v velikem klubu, moj fokus je tukaj, zato se s prihodnostjo ne obremenjujem. ...več
Marcel Ratnik
Iskreno rečeno, zgodilo se bo, kar se bo. Velikega vpliva na to nimam. Vem, da so govorice zanimive, ampak osredotočen sem na igrišče. Pogodbo imam, v klubu sem že 12 let. Vedno sem spoštoval pogodbo in jo bom tudi v bodoče. Želim si osvajati lovorike, ki jih še nisem. Besedo ima tudi klub. ...več
Jan Oblak o morebitnem prestopu

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 306
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.