SLO | SRB

Premier League

Premier League: Aston Villa brez Gerrarda do visoke zmage, Arsenal pa je danes kiksnil na gostovanju

Uredništvo 23. oktober 2022 0 Komentiraj
Aston Villa se je danes veselila lepe in pomembne zmage proti Brentfordu. (foto: uradna spletna stran kluba)
Aston Villa je vknjižila zelo pomembno zmago proti Brentfordu, Arsenal pa je tokrat zapravil vodstvo na gostovanju proti Southamptonu.
Šok terapija v Birminghamu je očitno obrodila sadove. Aston Villa je odpustila trenerja Stevena Gerrarda po seriji slabih rezultatov in danes slavila lepo zmago s 4:0 proti Brentfordu, ki je tekmo pravzaprav izgubil že v prvem polčasu. Že v 2. minuti je za 1:0 poskrbel krilni napadalec Leon Baily, v vlogi asistenta se je izkazal Douglas Luiz

Na 2:0 je že pet minut kasneje povišal danes zelo razpoloženi angleški napadalec Danny Ings, Baily pa je ob tem na svoj račun vpisal še asistenco.

V 14. minuti je Danny Ings zadel še drugič na današnji tekmi. Glavni sodnik je dosodil enajstmetrovko v korist domače ekipe, Ings pa jo je uspešno realiziral za 3:0. Končni rezultat je v drugem polčasu postavil Olie Watkins, uspešen je bil v 59. minuti. Z današnjo zmago je Aston Villa zdaj skočila na štirinajsto mesto v angleški Premier League.

Arsenal je danes gostoval na stadionu St. Marry's, kjer domuje Southampton. Gostje so dobro začeli, v enajsti minuti so povedli preko švicarskega vezista Granita Xhake. Akcijo je začel branilec Ben White, ki je lepo kombiniral z mladim krilnim napadalcem Bukayom Sako, ta pa je potem zaposlil Xhako v kazenskem prostoru Southamptona – brez težav je zabil za 1:0.

Topničarji so bili v prvem polčasu tudi splošno gledano boljši tekmec, na odmor sta se ekipi odpravili ob rezultatu 1:0.

V nadaljevanju pa je Southampton prikazal precej boljšo predstavo in v 65. minuto so bili domači nogometaši zasluženo nagrajeni z zadetkom za izenačenje. Perraud je pričel obetavno akcijo, ko je zaposlil Elyounoussija, ta pa se je izkazal s podajo med Tomiyasujem in Gabrielom, do žoge je prišel Adam Armstrong in mirno premagal Ramsdala za 1:1.

Arsenal v drugem polčasu ni uspel ponoviti predstave iz prvega, ekipa trenerja Mikela Artete je tako vknjižila svoj prvi remi v aktualni sezoni.