21.10.2018, ob 14:45 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 350 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 21. oktober 2018 2 Komentiraj
Rudi Požeg Vancaš je Celjanom priigral zmago proti najslabši ekipi v ligi, s sedmim golom pa se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Janom Mlakarjem, Rokom Sirkom in Dinom Hotićem.

Nogometaši Celja so doma premagali zadnje uvrščeno Krško in se s tretjo zmago v sezoni bolj vključili v boj za mesta v zgornji polovici lestvice, saj imajo zdaj enako število točk kot Domžale in Mura. Krško na drugi stran ostaja na samem začelju lestvice in vse bolj potrjuje domneve, da je prvi favorit za izpad v drugo ligo.

Srečanje se je začelo po željah gostov, saj je že v osmi minuti Luka Volarič ukradel žogo celjski obrambi in podal nekdanjemu napadalcu Celja Daliborju Volašu, ki se je otresel svojega čuvaja in zadel v polno. Le dve minuti je bil blizu prvoligaškem prvencu Hrvat Ante Vukušić, pester uvod tekme pa se je nadaljeval v 13. minuti, ko je branilec Krškega Macario Hing-Glover v kazenskem prostoru zrušil Rudija Vancaša Požega in zakrivil najstrožjo kazen. Zanesljivo je strel izvedel Mitja Lotrič in se veselil četrtega zadetka v sezoni. Do izteka polčasa se je igra precej umirila, omeniti velja le poizkus Elvirja Ibiševića, ki je zletel mimo desne vratnice Marka Zalokarja.

Celjani so imeli tudi v drugem polčasu pobudo, srečanje pa se je usodno prelomilo v 69. minuti, ko je Zalokar zrušil Ibiševića in prejel rdeči karton. Alen Ščulac je z igre potegnil Vukušića in med vratnici poslal Žigo Freliha, ta pa je klonil le nekaj minut kasneje, ko je po predložku Amadeja Brecla v polno zadel Vancaš Požeg in se zavihtel na čelo lestvice strelcev, na katerem so trenutno kar štirje igralci. Tik pred koncem tekme je imel Ibišević še eno sijajno priložnost za zadetek, a se pri zaključku tudi tokrat ni proslavil.