23.9.2018, ob 16:00 | Štadion: Arena Z'dežele | Sodnik: Matej Jug
Rudi Vancaš Požeg 31' 1 : 0
Rezultati 9. kroga

Požeg Vancaš v Celju užalostil Muro

Uredništvo 23. september 2018 0 Komentiraj
Izpad iz pokala Celjanov ni usodno zaznamoval, v prvenstvu so se hitro pobrali. Prvo četrtino sezone so zaključili z zmago proti Muri. Odločil je Požeg Vancaš.

Celjani so današnjo tekmo pričakali s slabo popotnico, izločeni so namreč bili iz pokala. Uvodne minute za domače moštvo niso bile obetavne, gostje, ki niso mogli računati na Kouterja in Šušnjaro, so prevzeli pobudo. Prvi konkreten strel smo videli šele v 23. minuti, ko je Šturm stresel prečko. Celjani so odgovorili preko Cveka, ki je s prostega strela meril čez gol. V naslednji minuti pa je že padel gol. Akcijo so izpeljali Novak, Pišek in strelec Rudi Požeg Vancaš. Celjani so po golu uspeli držati prednost vse do odhoda na odmor.

Prekmurci so v drugem polčasu iskali izenačenje, a danes niso bili dovolj konkretni. Horvat in Bobičanec sta sicer prišla do zaključka, a je pri Muri šepala realizacija. Bi pa lahko domače moštvo tekmo končalo z dvema doseženima zadetkoma, kajti v 85. minuti je Požeg Vancaš zadel le vratnico. Ostalo je pri izidu 1:0, ki je, razumljivo, razveselil domače moštvo.