
(foto: Getty Images)
Londonski obračun se je končal po željah navijačev Arsenala. Ime nasprotnika v finalu bodo topničarji dobili jutri.
Nocoj se je v angleškem EFL pokalu odvila povratna tekma polfinala med Arsenalom in Chelseajem. Na prvi so bili s 3:2 boljši topničarji. Več iniciative se je posledično pričakovalo od varovancev trenerja Liama Roseniorja, v prvem polčasu pa smo pospremili izredno taktičen in zaprt obračun, kar je bilo precej bolj po godu domači zasedbi.
Podobno je bilo v nadaljevanju. Čas je tekel in Chelsea je bil za odtenek več pri žogi, tudi večkrat je sprožil, toda še vedno je bilo 0:0 (3:2).
Arsenal v fazi napada nocoj ni pokazal veliko, kar pa trenerja Mikela Artete gotovo ne bo zmotilo - njegova ekipa bo na Wembleyju igrala v velikem finalu! V sedmi minuti dodatka je namreč nemški reprezentant Kai Havertz zabil po protinapadu in sanj Chelseaja je bilo konec!
Boleč poraz za Chelsea in trenerja Liama Roseniorja, njegovi varovanci niso našli pravih poti do vrat Arsenala, ki stavi na trenutno verjetno najboljšo obrambo v Evropi. Arteta pa bo dobil novo priložnost, da osvoji svojo drugo lovoriko na klopi Arsenala po FA pokalu, ki ga je v vitrine dodal že v svojem prvem letu kot trener londonskega kluba.
Ime nasprotnika bo Arsenal izvedel jutri, ko se bosta pomerila Newcastle in Manchester City, slednji je prvo tekmo dobil z rezultatom 2:0.