Porto ostal brez vsega, pomagal ni niti gol v 121. minuti

Uredništvo 26. maj 2019 1 Komentiraj
Sporting je v finalu portugalskega pokala premagal Porto. (foto: /)
Porto je v prvenstvu moral priznati premoč Benfici, razočaranje pa je doživel tudi v pokalnem tekmovanju, v katerem ga je v finalu po enajstmetrovkah premagal Sporting.

Porto je veliki osmoljenec sezone na Portugalskem, čeprav je med vsemi tremi tradicionalnimi velikani v Evropi z uvrstitvijo v četrfinale lige prvakov naredil največji uspeh. V prvenstvu je s tesno razliko slavila Benfica, v finalu portugalskega pokala pa je po izvajanju enajstmetrovk slavil Sporting, ki je tako 17. v zgodovini osvojil pokalno tekmovanje. Srečanje se je po 120 minutah in dodatku končalo z 2:2, Sportingu pa morale ni zbil niti zadetek Porta v 121. minuti srečanja.

Sporting je v prvenstvu zasedel šele tretje mesto, a se je zato okitil z  obema pokalnima lovorikama, saj je januarja osvojil tudi ligaški pokal. Tudi tedaj je bil njegov nasprotnik v finalu Porto in tudi tedaj je Sporting slavil po izvajanju enajstmetrovk.