13.9.2019, ob 18:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 400 | Sodnik: Mihael Antić

Uredništvo 13. september 2019 0 Komentiraj
Aljoša Matko je v svoji krstni sezoni v prvi slovenski ligi že pri petih zadetkih. (foto: uradna spletna stran kluba)
Rudar iz Velenja tudi po novi menjavi na trenerskem stolčku še naprej deluje kot najbolj zrel kandidat za izpad. Novinec v ligi Bravo mu je zadal ponižujoč poraz, vnovič je blestel mladi up Aljoša Matko.
V Velenju nova menjava trenerja ni prinesla nikakršnega napredka. Kakovostno osiromašena ekipa ni konkurenčna niti novincu v ligi Bravu. Slednji je danes gostoval na stadionu Ob jezeru, kjer se zdi, da se bodo v naslednji sezoni igrale drugoligaške tekme.

Gostje iz Ljubljane so hitro povedli, s strani Maribora posojeni Belokranjec Aljoša Matko je že v osmi minuti z glavo, po podaji s strani, zadel za 1:0. V 21. minuti je isti igralec priboril izid 2:0 za goste, podal mu je Nukić. Domačini, za katere je danes igral tudi novinec iz BiH Kuzmanović, niso bili pretirano nevarni. Gostje pa so še poizkušali, Abdurahimi, Matko in Primc bi lahko iz svojih akcij iztržili tudi še kaj več.

Gostje so tudi drugi polčas začeli bolje, Ogungbaro, sicer novinec v ekipi, je bil premalo natančen. Po uri igre nova priložnost za strela dveh golov Matka, Stopajnik je bil na mestu. Tretji gol je hitro zatem dejansko padel, dosegel ga je Abdurahimi. Kmalu za njim je za 4:0 zadel še Nukić. Izid bi lahko bil še višji v korist gostov, da ni bil, ima zasluge velenjski vratar Stopajnik. Obliž na novo rano Rudarja je dal Damjan Trifković z golom s prostega strela malce pred koncem tekme, toda domači nogometaši so se lahko počutili osramočene. Letos namreč izdatno razprodajajo svoj ugled.