20.10.2019, ob 14:30 | Štadion: Stadio Rajka Štolfe | Gledalcev: 1.400 | Sodnik: Rade Obrenović

Uredništvo 20. oktober 2019 22 Komentiraj
Sežana se je veselila največje zmage po uvrstitvi v prvo slovensko ligo. (foto: uradna spletna stran kluba)
Maribor je v Sežani doživel popoln polom, ki znova odpira nekoliko odrinjena vprašanja o dejanskem potencialu mariborske zasedbe. Novinci v ligi so prvakom nasuli kar štiri gole!
Maribor je po seriji zmag in velikem skalpu Olimpije v Ljubljani nakazal, da je kriza iz uvodnega dela sezone le še star spomin, a je današnji obračun v Sežani tovrstne domneve hitro ovrgel in Mariborčane znova razgalil v podobi, v kakršni se je v tej sezoni predstavil že večkrat. Novinec v ligi je aktualnim prvakom zadal tretji prvenstveni poraz, prvič v sezoni pa je Maribor na prvenstveni tekmi prejel kar štiri zadetke.

Sežana je začela odlično in prvič zapretila že v prvi akciji po začetnem sodniškem žvižgu, v sedmi minuti pa je moral Kenan Pirić žogo že pobrati iz svoje mreže. Po podaji srbskega veterana Predraga Sikimića je zadel Rodrigue Bongongui, ki je gostitelje tako popeljal v vodstvo. Maribor sicer v prvem delu igre ni bil brez priložnosti, povsem pa je zatajil Luka Zahović, ki najprej v 33. minuti v dvoboju ena na ena ni uspel premagati Davida Adama, tik pred koncem polčasa pa je odbito žogo po strelu Kronavetra usmeril v vratnico. Zahović je kljub temu poskrbel za izenačenje, in sicer je bil natančen v 38. minuti, ko je po slabi reakciji domačega branilca Maria Zebića zadel v polno.

Sežana je povedla že v šesti minuti nadaljevanja, ko je z desne strani podal Ivor Horvat, z glavo pa je bil natančen Sikimić, ki je dosegel že svoj osmi zadetek v sezoni. Le pet minut kasneje je sledila akcija, ki je bila naravnost sramotna za izkušeno obrambo gostov. Po popolnem nesporazumu med Aleksandrom Rajčevićem in Martinom Milcem je Bongongui sam pritekel pred Pirića in ga z strelom po tleh premagal za vodstvo Sežane s 3:1.

V 67. minuti je sodnik že pokazal na najstrožjo kazen po padcu Antonia Azinovića ob Blažu Vrhovcu, a je po posvetovanju s stranskim sodnikom odločitev razveljavil. Sežana je največjo zmago sezone potrdila tik pred koncem, ko je Sikimić pobegnil obrambi Maribora ter dosegel zadetek, s katerim se je zavihtel na drugo mesto lestvice strelcev slovenskega državnega prvenstva.