4.12.2019, ob 17:55 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 300 | Sodnik: Roman Glažar
Rudar 1:1 Maribor
0 : 1 20' Rok Kronaveter
Borna Petrović 45' 1 : 1
Rezultati 20. kroga

Polom še za slovo: Tudi Rudar ukradel točke Mariboru

Uredništvo 4. december 2019 2 Komentiraj
Gol Roka Kronavetra ni bil dovolj za zmago Maribora v Velenju. (foto: pigac.si)
Maribor je pri daleč najslabši ekipi državnega prvenstva iztržil le remi in tako potrdil, da sramoten poraz proti Triglavu ni bil naključje. Maribor niti najmanj ne kaže podobe ekipe, ki bi se lahko borila za naslov prvaka.
Maribor je jesenski del sezone končal v popolnem nasprotju z željami, saj je na obračunih proti Triglavu in Rudarju skupaj osvojil vsega eno točko. Poraz doma proti Triglavu je bil sam po sebi huda blamaža, nič kaj bolje pa se za Maribor ni odvil niti obračun v Velenju, kjer aktualni prvaki niso uspeli premagati ekipe, ki je bolj ali manj že gotov potnik v drugo slovensko ligo. Naravnost presunljiv je podatek, da je Maribor na štirih tekmah proti Triglavu in Rudarju (z Rudarjem je že drugič remiziral z 1:1 – op.a) izgubil kar deset točk!

Maribor je imel terensko premoč, pobudo in priložnosti, a je to bolj slaba tolažba, če vemo, da mu je nasproti stala ekipa, ki v jesenskem delu prvenstva ni uspela zmagati niti ene tekme. Gostje so srečanje sicer začeli v skladu s pričakovanji, saj so povedli že v 20. minuti, ko je z razdalje natančno meril Rok Kronaveter in dosegel svoj jubilejni deseti gol v sezoni. Kmalu zatem sta bila nevarna še Luka Zahović in Denis Klinar, Rudar pa je praktično edino priložnost pretvoril v zadetek, in sicer tik pred koncem polčasa, ko je po akciji hrvaških napadalcev Dominik Radić zaposlil Borno Petrovića, ki je kaznoval slabo reakcijo Nemanje Mitrovića in poskrbel za izenačenje.

V drugem polčasu je svoje delo dobro opravil tudi domači vratar Matej Radan, ki je v 59. minuti preprečil veselje Luki Zahoviću, v nadaljevanju pa so v zaključku niso proslavili še Rudi Vancaš Požeg, Jasmin Mešanović in Špiro Peričić. Radan je v 78. minuti ukrotil še strel rezervista Andreja Kotnika, zadnjo priložnost za zmago pa je minuto pred koncem dela zapravil še Marcos Tavares.