17.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Cuneyt Cakιr (TUR) | Sodnik: Etihad Stadium
4 : 3 73' Fernando Llorente
Rezultati Četrt finala

Po drami vseh dram konec za Manchester City!

Uredništvo 17. april 2019 27 Komentiraj
Nocoj smo v Manchestru videli klasiko lige prvakov. Tottenham je na neverjetni tekmi neskončnih preobratov, emocij in šokov v obliki VAR odločitev izločil Guardiolin Manchester City!

Angleški četrtfinalni derbi ekip, ki v ligi prvakov ne beležita večjih uspehov, se skoraj ne bi mogel začeti bolj spektakularno in hkrati tudi precej kaotično. V prvih enajstih minutah so navijači ob pravem vrtiljaku emocij videli kar štiri gole, kar se doslej na tekmi lige prvakov v tako kratkem času še ni zgodilo. Prvi je padel po prvi nevarnejši akciji na tekmi in sicer v četrti minuti, ko je Kevin de Bruyne žogo lepo odložil do vročega Raheema Sterlinga, sijajni krilni napadalec Cityja pa si je žogo spretno nastavil v položaj za strel ter z izjemno preciznim strelom v desni spodnji kot premagal nemočnega Huga Llorisa.

City je takoj izničil prednost Tottenhama s prve tekme, Tottenham pa je tako izničil prednost Cityja na Etihadu. Le tri minute kasneje je po protinapadu Spurs in veliki napaki Aymerica Laporta do strela prišel Heung-min Son, ki je s kombinacijo ne najboljše reakcije Edersona in sreče zadel za ekpresno izenačenje. V 10. minuti je sledil nov protinapad Tottenhama, nova slaba reakcija zmedenega Laporta in nov gol Sona, ki je tako dosegel že svoj tretji gol v četrtfinalu. Etihad je utihnil in otrpnil, a gol Cityja za novo izenačenje ne bi mogel priti v bolj primernem trenutku. Če bi Tottenham zdržal le še nekaj trenutkov, bi se Cityja najbrž počasi že pričela lotevati nestrpnost, tako pa je že v naslednjem napadu po vodstvu Tottenhama City izenačil in sicer je po podaji Sergia Aguera z desne strani zadel Bernardo Silva.

Po norem začetku se je tekma malce umirila, a le do 21. minute, ko je City še drugič nocoj povedel. Z desne strani je ostro žogo pred gol poslal Kyle Walker, tam pa je bil na pravem mestu sijajni Sterling, ki je zadel za vodstvo Cityja s 3:2. Do konca neverjetnega polčasa se je igra precej umirila, saj si nobena ekipa ni več priigrala omembe vredne priložnosti za zadetek.

Drugi polčas po takšnem uvodu ni mogel biti kaj veliko manj nor. Mreže se sicer niso tresle brez predaha, a drame ni primanjkovalo. City je silovito krenil v napad in si že v prvih desetih minutah drugega dela priigral dve fantastični priložnosti. Najprej je po strelu Sterlinga in obrambi Llorisa junaško posredoval Danny Rose in z izjemno intervencijo preprečil gol Cityja, nekaj trenutkov kasneje pa je zablestel še Tottenhamov vratar, ki je z odlično reakcijo zaustavil močan strel De Bruyneja. Sledil je odgovor Tottenhama, ki je v isti akciji kar trikrat zapretil – najprej je Son slabo ukrotil žogo pri potencialno zelo nevarnem protinapadu Tottenhama, nato je Fernando Llorente z ugodnega položaja z glavo meril v Edersona, nekaj trenutkov kasneje pa je z razdalje zapretil še nocoj dokaj rezervirani Christian Eriksen.

Sledila je akcija, po kateri je marsikdo že prečrtal Spurs. Po podaji De Bruyneja se je Sergio Aguero izognil ofsajd zanki in v svojem, klasično neusmiljenem, slogu matiral Llorisa. Tottenham je bil na pragu izpada, a tekma je bila preveč "odštekana", da bi se lahko končala na takšen način. V 73. minuti je Llorente zadel, nato pa je sodnik Cuneyt Cakir na pomoč poklical VAR in dolgo premleval, če si je Španec pri zadetku pomagal z roko ali ne. Na koncu je njegova odločitev razveselila navijače Tottenhama, City pa je krenil v popolno ofenzivo, ki je trajala dobesedno do zadnje sekunde.

Aguero in Gundogan sta zapravila dve lepi priložnosti za peti gol Cityja, največja drama pa je sledila v 93. minuti, ko je Raheem Sterling zadel in evforično proslavil gol za napredovanje Cityja, nakar je počasen posnetek pokazal, da je bil podajalec pri domnevno zmagovitem golu Sergio Aguero v prepovedanem položaju. Tottenham se je tako čudežno prebil v polfinale, kjer ga čaka hit letošnje sezone Ajax, Mauricio Pochettino pa bo najbrž že danes pričel razmišljati, kako se Ajaxa lotiti brez poškodovanega Harryja Kana in suspendiranega junaka četrtfinala Heunga-mina Sona.