SLO | SRB
16.4.2016, ob 15:00 | Štadion: Arena Petrol | Gledalcev: 1.000 | Sodnik: Roman Glažar

Uredništvo 16. april 2016 1 Komentiraj
Koper je več kot eno uro igral brez Marina Jurine in ni bil niti blizu temu, da bi preprečil prvo ligaško zmago Roberta Pevnika na klopi Celja (3:0). Golobradi Janez Pišek v drugem polčasu zaokrožil golijado s prvencem.
Celjani so ostali neugoden nasprotnik za Koprčane, ki že na osmi zaporedni tekmi "grofov" niso premagali. Gostje z Obale so bili na nekdanjem reprezentančnem stadionu daleč od uspeha, večino obračuna pa so odigrali z enim manj na zelenici. Celjani so to znali unovčiti in na lestvici prehiteli prav sobotne nasprotnike.

Vse je bilo praktično že odločeno v prvih 45 minutah, ko je tekmo presekala izključitev Marina Jurine, ki je moral z igrišča po dveh rumenih kartonih v nekaj akcijah v 27. minuti. Do tedaj izenačena tekma se je prelomila v korist domačih, najprej je v 36. minuti zadel Matej Podlogar, ki ga je zaposlil Tadej Vidmajer, manj kot pet minut kasneje pa je vodstvo odločilno podvojil Sunny Omoregie iz z neposredne bližine izkoristil še eno podajo s strani Tilna Klemenčiča.

Na drugi strani je bil Maticu Kotniku nevaren Fabian Lokaj, v 25. minuti pa je Esteves De Sousa preizkusil Vjekoslava Tomića. V nadaljevanju sta bila blizu zadetku Milan Spremo, streljal je z razdalje, a ga je Tomić ustavil, Podlogar pa je bil štiri minute kasneje neuspešen v dveh poskusih.

Večjih priložnosti do konca tekme praktično ni bilo več, v 81. minuti pa so gostje postavili končni rezultat, ko je Luka Batur slabo izbijal v svojem kazenskem prostoru, 17-letni Janez Pišek pa je z roba kazenskega prostora poskrbel za prvenec med elito.