PSG na sijajni tekmi poravnal račune z Unitedom, ki se je znašel v nezavidljivem položaju

Uredništvo 2. december 2020 12 Komentiraj
Neymar je na Old Traffordu dosegel dva zadetka. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Paris Saint Germain je na odlični tekmi zasluženo premagal Manchester United, kar pomeni, da imajo pred zadnjim krogom tri ekipe v skupini po devet točk! Leipzig v 92. minuti do zmage s 4:3.
- Liga prvakov, 5. krog:

Skupina H

ISTANBUL BASAKSEHIR 3:4 RB LEIPZIG
Kahveci 45., 72., 85.; Poulsen 26., Mukiele 43., Olmo 66., Sorloth 92.
Kevin Kampl (Leipzig) je igral do 46. minute.

Istanbul Basaksehir: Mert; Rafael, Ponck, Skrtel, Boli Bolingoli; Berkay, İrfan Can; Vica, Deniz, Gulbrandsen; Demba Ba. Igrali so še: Chadli, Tekdemir, Epureanu, Giuliano, Crivelli. Trener: Okan Buruk

Leipzig: Gulácsi; Mukiele, Konaté, Upamecano, Angeliño; Sabitzer, Haidara, Kampl, Forsberg, Olmo; Poulsen. Igrali so še: Adams, Sorloth. Trener: Julian Nagelsmann

MANCHESTER UNITED 1:3 PARIS SAINT GERMAIN
Rashford 32.; Neymar 6., 91., Marquinhos 69.
Rdeči karton: Fred 70. (Manchester United)

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Telles; Fred, McTominay; Martial, Fernandes, Rashford; Cavani.. Igrali so še: Pogba, Greenwood, van de Beek. Trener: Ole Gunnar Solskjaer

Paris Saint Germain: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Telles; Fred, McTominay; Martial, Fernandes, Rashford; Cavani. Igrali so še: Herrera, Kehrer, Rafinha, Bakker. Trener: Thomas Tuchel

Vrstni red: Manchester United 9, PSG 9, RB Leipzig 9, Istanbul Basaksehir 3.

Skupina smrti je opravičila svoje ime. Po zmagi PSG na Old Traffordu imajo Manchester United, PSG in Leipzig vsak po devet točk, kar pomeni, da bo o osmini finala odločal zadnji krog, v katerem bo PSG gostil že odpisani Istanbul Basaksehir, Manchester United pa bo gostoval v Leipzigu.

Manchester United in PSG sta odigrala vrhunsko tekmo, v kateri ni manjkalo drame, napetosti, izjemnih individualnih vložkov, vratnic in zadetkov. PSG je začel sanjsko, saj je povedel  z zadetkom Neymarja v šesti minuti, po začetnem pritisku gostov pa se je United vrnil v igro po zadetku Marcusa Rashforda, ki se je tudi malce srečno od branilca PSG odbil v mrežo Davida  De Gee.

V drugem delu je Manchester United preko Anthonyja Martial zapravil dve izjemni priložnosti, Edinson Cavani in Marquinhos sta zadela okvir vrat, pri zadetku Marquinhosa pa so dobesedno odločali milimetri, saj je bil branilec PSG povsem v liniji z obrambo Manchester United. V finišu tekme je Neymar zadel še drugič in PSG popeljal do zmage, po kateri je v idealnem položaju za zmago v skupini. Za to bo potreboval le zmago doma proti turškim prvakom.

Izjemno razburljivo je bilo tudi v Carigradu, kjer je domači Basaksehir na krilih trikratnega strelca Irfana Kahvecija zdržal do 92. minute, ko je v sodnikovem dodatku za zmago Leipziga zadel novinec Alexander Sorloth. Kevin Kampl je srečanje začel v začetni enajsterici, a zaradi poškodbe srečanje končal že po prvih 45 minutah.