
Lionel Andrés Messi Cuccitini (foto: Getty Images)
Nogometna zveza Argentine je danes uradno sporočila, da bo reprezentančni trening center po novem nosil ime po njihovem zlatem sinu – Lionelu Messiju.
Argentinska nogometna zveza (AFA) je Lionela Messija počastila s spremembo naziva uradnega trening centra reprezentance aktualnih svetovnih prvakov. Odslej bo kompleks nosil ime Lionel Andrés Messi, zadevo je potrdil tudi predsednik omenjene nogometne zveze Chiqui Tapia. Doslej je bil dotični center za vadbo imenovan Casa de Ezeiza.
“Danes je zgodovinski dan v naši Casa de Ezeiza, ki bo od današnjega dne dalje nosila ime Lionel Andres Messi, v čast najboljšemu nogometašu na svetu. Ob tej priložnosti se želim še enkrat zahvaliti celotnemu trenerskemu štabu, našim nogometašem in vsem zaposlenim pri Nogometni zvezi Argentine. Hvala tudi vsem, ki ste danes tukaj.”
Lionel Messi je za Argentino debitiral leta 2005, do današnjega dne je za svojo domovino zbral že kar 173 nastopov, prispeval je 99 golov in 55 asistenc. Skupaj z reprezentančnimi soigralci pa je osvojil svetovno prvenstvo, Copa Americo, zlato odličje na Olimpijskih igrah in svetovno prvenstvo v kategoriji U-20. Ob tem ima tudi celo goro klubskih lovorik.