8.12.2018, ob 14:00 | Štadion: Športni park Nova Gorica | Sodnik: Roberto Ponis
1 : 3 75' Andrés Vombergar
Rezultati 19. kroga

Olimpija z zmago na negotov odmor

Uredništvo 8. december 2018 7 Komentiraj
Olimpija je zaključila prvi del sezone in to z zmago. Po burnih dneh v klubu je ekipa zmogla zbrati misli in odigrati še zadnjo tekmo - v Novi Gorici je bilo 3:1 za državne prvake. Olimpija gre na negotov odmor.

Olimpija je v Novi Gorici igrala brez Kronavetra, Ilića in Ivačiča. Gostje iz Ljubljane so se sicer malce lovili, Novogoričani so hitro zapretili preko Filipovića, a po 16 minutah igre vodili. Lipušček je ostro, a zdi se, da ne povsem namerno zrušil Stefana Savića in sodnik Ponis je dosodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Andres Vombergar. Isti igralec je pozneje še poizkušal, prav tako Suljić. Na odmor sta ekipi odšli s poravnanim izidom. Nejc Vidmar je namreč v 44. minuti skočil iz gola, pred Filipovića, a zamudil. Žoge ni ujel, podrl je Hrvata in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je hladno in rutinirano realiziral Uroš Celcer

Kmalu na začetku drugega polčasa nevarnost za goste, Filipović je z leve strani iskal lob, a je bila njegova žoga malce predolga. V 53. minuti se je za strel odločil Kapun, Sorčan pa je bil na mestu. Za njim je streljal še Zarifović in zadel okvir gola. Na drugi strani je bil znova nevaren Filipović, a brez spremembe izida. V 57. minuti pa novo vodstvo Olimpije. Z glavo je zadel Stefan Savić. To pa ni bil edini gol za glavo danes. Olimpija je v nadaljevanju prevladovala na igrišču in stiskala Gorico, zmago pa potrdila v 75. minuti, ko je z glavo zadel Vombergar. Tekmo bi gostje lahko zaključili s še višjo razliko, a je rezervist Boateng protinapad zaključil premalo natančno.