12.7.2020, ob 20:30 | Štadion: Stožice | Sodnik: Matej Jug
0 : 1 26' Mihael Klepač
Rezultati 33. kroga

Olimpija v šoku, evrogol Klepača je povsem odprl boj za naslov prvaka!

Uredništvo 12. julij 2020 7 Komentiraj
Olimpija je doma doživela zelo boleč poraz proti Aluminiju. (foto: nkolimpija.si)
Goliadi proti Rudarju in Triglavu sta bili pesek v oči. Olimpija je doma padla proti Aluminiju, kar pomeni, da bomo v zadnjih treh krogih spremljali zelo napet dvoboj za naslov, ki bo morebiti odločen z medsebojnim obračunom v Celju v 36. krogu.
Olimpija je po dveh impresivnih zmagah proti Rudarju in Triglavu danes doživela zelo nevaren poraz, s katerim je močno poslabšala svoje izhodišče na prvenstveni lestvici. Tri kroge pred koncem sezone ima pred Celjem le še točko prednosti, velja pa dodati, da so bodo Celjani na naslednjih dveh tekmah pomerili prav proti nasprotnikoma, katerima je Olimpija skupaj nasula kar 12 zadetkov. Če bodo Celjani, kot bi bilo pričakovati ob njihovi trenutni formi, osvojili šest točk, obstaja velika verjetnost, da bo o naslovu prvaka odločal zadnji krog, v katerem bodo Celjani doma gostili prav Olimpijo.

V prvem polčasu bi si Aluminij v 16. minuti lahko zabil avtogol, ko je po kotu žoga zadela Lucasa Horvata in skorajda končala v mreži. Deset minut kasneje je sledila akcija, ki se bo v glavah nogometašev Olimpije vrtela še lep čas. Mihael Klepač je prejel visoko žogo, se z enim dotikom mojstrsko otresel Denisa Šmeja in Mirala Samardžića  ter nato z volejem spektakularno premagal vratarja Olimpije Nejca Vidmarja.

V drugem polčasu se je Olimpija očitno zavedla resnosti situacije in potencialnih težav, ki bi jih prinesel poraz proti Aluminiju. Kljub temu streli Olimpijinih napadalcev niso bili najbolj precizni, na drugi strani pa bi gostje lahko celo povišali prednost, a prvi strelec moštva Ante Živković z glavo ni bil dovolj natančen. Sledil je še protinapad in poskus Čeha Čermaka, nato pa so sledile minute Endrija Cekicija, ki pa s streli z razdalje ni uspel presenetiti vratarja Aluminija Luko Janžekovića. V 84. minuti je porumenel Stefan Savić ,ki tako kot Miral Samardžić ne bo imel pravice nastopa na prihajajoči tekmi z Muro v Murski Soboti.