4.8.2018, ob 18:15 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 2.000 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 5. avgust 2018 34 Komentiraj
Olimpija je po četrt ure igre proti Celju vodila z 2:0, a tudi to ni bilo dovolj za prvo prvenstveno zmago v novi sezoni. Aktualni prvaki po treh odigranih tekmah za vodilnim Mariborom zaostajajo že za pet točk.

Začasni trener Olimpije Aleksandar Linta je danes najbrž zapravil svojo najboljšo priložnost za to, da predsednik kluba Milan Mandarić nekoliko odloži iskanje novega prvega trenerja moštva. Ljubljančani so v tretjem krogu naposled dosegli zadetek, a je to ob remiju z 2:2 dokaj jalova uteha. Olimpija ima po treh krogih na svojem računu le dve točki, za vodilnim Mariborom pa zaostaja že za vse prej kot skromnih pet točk.

Linta je opravil nekaj sprememb v začetni enajsterici, največje presenečenje pa je predstavljal povratnik po posoji Mario Jurčević, ki je na levi strani dobil prednost pred Dinom Štiglecem.

Olimpija je začela odlično in že po četrt ure vodila z 2:0. Najprej je v sedmi minuti Asmir Suljić poslal odličen predložek pred celjska vrata, tam pa je bil z glavo natančen Nik Kapun. Le sedem minut kasneje je na desni strani odlično preigraval reintegrirani Kingsley Boateng, ki je poskrbel, da je Stefan Savić zgolj podstavil nogo in žogo po njegovi podaji poslal v prazno mrežo. Olimpija je imela še nekaj priložnost za tretji zadetek, težave pa se na obzorju zarisale po pol ure igre, ko je po  zmedi v obrambi zmajev zadel Jucie Lupeta in Celjane vrnil v igro.

V drugem polčasu je Olimpija napadala, Celjani pa so bili nevarni v protinapadih in na koncu je takšna igra več zadovoljstva prinesla gostom. Ti so namreč izenačili v 56. minuti, ko je po prekršku v kazenskem prostoru z bele točke natančno meril Rudi Požeg Vancaš. V nadaljevanju tekme Celjani niso bili daleč od popolnega preobrata, a je domačo kožo reševal vratar Aljaž Ivačič. Olimpija je imela najlepšo priložnost za zmago v 67. minuti, ko je Kapun z neposredne bližine zadel le vratnico.