19.5.2021, ob 20:30 | Štadion: Stožice | Sodnik: Dragoslav Perić
1 : 2 96' Leon Sever
35. krog - vsi rezultati

Olimpija se je spotaknila tudi proti Sežani in serijo slabih tekem končala poražena v boju za naslov

Uredništvo 19. maj 2021 4 Komentiraj
Prvaka slovenske lige bosta odločila Maribor in Mura. To je že jasno, kajti Olimpija je danes zakockala vodstvo in tekmo proti Sežani celo izgubila. Ljubljančani so že dolgo zelo slabi.
Olimpija danes ni smela izgubiti, potrebovala pa je v resnici kar zmago, saj sta Mura in Maribor v lovu na naslov pokazala kakovost in zrelost ter dobila tekmi proti Domžalam in Kopru. V Ljubljano je prišla Sežana, ki se še bori za obstanek.

Olimpija je začela s pobudo v igri, tekmo je začela brez Ivanovića, a pretirano nevarna ni bila. Je pa malce čez polovico prvega polčasa prišla do gola. Ostrc in Vombergar sta pripravila vse skupaj, Nik Kapun pa je z glavo zadel za 1:0. Olimpija je bila v tem trenutku tam, kjer je želela biti. Pri Kraševcih je bil nevaren, kot že vso sezono, Aldair. V prvem polčasu nismo videli nevarnih poizkusov, Olimpija ni pritisnila za drugi gol.

Stanković je ob polčasu v igro le poslal velikega dolžnika zadnjih tekem Ivanovića. Olimpija si je dovolila igrati ključno tekmo premalo ambiciozno. To se je Ljubljančanom maščevalo. Aldair je v 79. minuti z golom kronal šolsko akcijo (sodelovala sta Sever in Stančič), s katero so gostje "razparali" domačo obrambo. Stanković s klopi ni znal reagirati. Ljubljančani so streljali medlo, tekmo pa pripeljali v fazo, ko je Sežana napadla za zmago. V peti minuti sodnikovega podaljška pa si je Frelih privoščil začetniško napako, žogo je izpustil iz rok in Olimpijo kar lastnoročno izločil iz boja za naslov. Sever je reagiral instinktivno in zadel za zmago Sežane!