Konferenčna liga

Olimpija se je igrala z ognjem, v tretji krog šele po izvajanju enajstmetrovk!

Uredništvo 29. julij 2021 4 Komentiraj
Olimpija je po izvajanju enajstmetrovk izločila malteško Birkirkaro. (foto: /)
Olimpija se je močno spogledovala s pravo evropsko katastrofo, saj je malteško Birkirkaro po porazu z 0:1 v rednem delu izločila šele po izvajanju enajstmetrovk.
-    Konferenčna liga, 2. krog kvalifikacij:

Povratna tekma

BIRKIRKARA 1:0 OLIMPIJA
Venancio 27.
* po enajstmetrovkah s 5:4 naprej Olimpija.

Stadion: MFA Centenary Stadium v Ta'Qaliju. Sodnik: B. Van Driessche (BEL). Rumeni kartoni: Pepe, Yankam, Aguirre, Briffa (vsi Birkirkara); Delamea Mlinar, Aldair, Korun (vsi Olimpija)

BIRKIRKARA: Fernandes, Camiello, Pepe, Altard, Bonnani, Zammit, Diego Venancio, Yankam, Falcone, Montebello, Perdigao. Trener: Andre Paus

OLIMPIJA: Vidmar, Korun, Delamea Mlinar, Gliha (od 56. Pavlović), Boakye (od 105. Andrejašič), Tomić, Kapun (od 66. Elšnik), Sešlar (od 105. Ostrc), Nukić (od 95. Špehar), Aldair, Petrov (od 56. Kurež). Trener: Savo Milošević

Olimpija je danes odigrala tretjo uradno tekmo v novi sezoni, po doslej videnem pa so obeti vse prej kot spodbudni. Zmaji so že na prvi tekmi komaj premagali malteško Birkirkaro, na povratni tekmi na Malti pa je celo dišalo po prvovrstni katastrofi, saj so gostitelji po lepo izvedenem prostem strelu Brazilca Dioga Venencia slavili v rednem delu in izničili prednost Ljubljančanov s prve tekme.

Na koncu so skupnega zmagovalca obračuna odločale enajstmetrovke, v katerih so nogometaši Olimpije ohranili zbranost, saj so uspešno izvedli vseh pet strelov in napredovali v naslednji krog. Nejc Vidmar je ubranil zadnjo enajstmetrovko Birkirkare, za napredovanje pa je nato zadel novinec Aldair. Olimpija se bo v naslednjem krogu z veliko verjetnostjo pomerila z nasprotnikom iz države, ki uživa neprimerno večji ugled kot Malta – Santa Claro s Portugalske.

Tekma, ki je minila v hudi vročini, ni navdušila. V šesti minuti so Ljubljančani zapretili preko svojega novega napadalca Save Petrova, deset minut kasneje pa je z volejem poizkusil še mož odločitve na prvi tekmi Mustafa Nukić. V 27. minuti je sledil šok za zmaje. Brazilec Diego Venancio je žogo poslal v levi zgornji kot vrat vratarja Nejca Vidmarja in izničil prednost Olimpije s prve tekme v Sloveniji.

V drugem polčasu je v 57. minuti Svit Sešlar prišel do odprtega strela v kazenskem prostoru, toda žogo poslal čez gol. V 78. minuti so Ljubljančani znova prišli do obetavnega položaja za strel, na desni strani kazenskega prostora je sprožil Aldair Djalo, toda vratar Birkirkare Fernandes je bil na mestu.

V sodnikovem dodatku je imel mladi up Sešlar še eno priložnost, a je njegov strel zletel čez gol.