6.5.2019, ob 20:00 | Štadion: Stožice | Sodnik: Mihael Antić
4 : 2 89' Tin Karamatić
Rezultati 31. kroga

Olimpija na večni derbi z zmago

Uredništvo 5. maj 2019 3 Komentiraj
Olimpija je v Stožicah zanesljivo odpravila kranjski Triglav in se mu tako oddolžila za nedavni poraz v Kranju. Rok Kronaveter in Luka Majcen na vrhu lestvice strelcev, zdaj sledi večni derbi v Ljudskem vrtu.

Olimpija je po porazu in bledi predstavi v Celju strnila svoje vrste in v Stožicah premagala Triglav, ki je na zadnji medsebojni tekmi v Kranju po izjemnem preobratu v končnici tekme premagal z 2:1. Trener zmajev Safet Hadžić je presenetil z začetno enajsterico, saj je v njej prvič v letošnji sezoni začel mladi Haris Kadrić, ki je dobil prednost pred Rokom Kidričem.

Gostitelji so imeli na začetku tekme jalovo premoč, prvi zadetek pa so dosegli gostje in sicer je v 24. minuti Žan Rogelj prebil desno stran in poslal predložek v sredino, kjer se je najbolje znašel Luka Majcen in dosegel že svoj 15. zadetek v sezoni. Vodstvo gostov je trajalo le osem minut, preden je po prostem strelu Roka Kronavetra odbito žogo pobral Marko Putinčanin in zadel za izenačenje. Tik pred koncem polčasa so nogometaši Olimpije stvari postavili na svoje mesto, ko je po podaji Asmirja Suljića z glavo zadel Latvijec Vitalijs Maksimenko.

Triglav je hrabro začel drugi polčas in zapretil preko Udoviča in Majcna, dvomov o zmagovalcu tekme pa je bilo konec v 59. minuti, ko je po prodoru Kadrića do žoge prišel Endri Cekici in z natančnim strelom potrdil dobro formo. Tik pred koncem tekme je v polno z glavo zadel še Rok Kronaveter, ki se je tako na čelu lestvice strelcev izenačil z Majcnom, končni izid tekme  pa je dve minuti kasneje postavil branilec Triglava Tin Karamatić.

Olimpija je tako ohranila enajst točk zaostanka za Mariborom, naslednji konec tedna pa jo čaka prav gostovanje v Ljudskem vrtu, kjer bo skušala pokvariti slavje domače ekipe, ki bi v primeru zmage že osvojila naslov državnega prvaka.