11.8.2019, ob 20:10 | Štadion: Stadion ob jezeru | Gledalcev: 900 | Sodnik: Matej Jug

Uredništvo 11. avgust 2019 17 Komentiraj
Olimpija je sezono začela v vrhunski formi. (foto: pigac.si)
Olimpija v slovenskem prvenstvu še naprej igra v odlični formi. Njena zadnja žrtev je bil Rudar, ki je bil doma povsem nedorasel tekmecem razigranim Ljubljančanom, ki ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice.
Olimpija ob začetku sezone kaže šampionski potencial, kar se odraža tudi na prvenstveni lestvici, na kateri vodi z dvema točkama prednosti pred zasledovalci in kar sedem pred aktualnim prvakom Mariborom. Zmaji so v Velenju odigrali še eno odlično tekmo in kar s 3:0 ugnali Rudar, ki je večino tekme preživel na svoji igralni polovici.

Olimpija je premoč prvič izkoristila že v deseti minuti, ko je po lepi podaji Maria Jurčevića zadel Luka Menalo, ki je še enkrat več dokazal, da predstavlja pravo okrepitev za ljubljansko moštvo. V nadaljevanju enotirnega polčasa sta imela veliki priložnosti Endri Cekici in Stefan Savić, v 33. minuti pa je zadel Ante Vukušić, čigar gol je bil po pomenljivi odločitvi sodnika Mateja Juga zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Le nekaj minut kasneje je isti hrvaški napadalec zadel še enkrat, tokrat pa je bil njegov gol priznan, s čimer je Olimpija polčas sklenila z dvema zadetkoma prednosti.

V drugem delu je Olimpija stopila korak nazaj in rutinirano nadzorovala tekmo, kljub temu pa je bila še naprej nevarnejši tekmec. V 55. minuti je domači vratar Tomaž Stopajnik preprečil veselje Menalu, v 79. minuti pa je Macky Bagnack zadel prečko. Dve minuti pred koncem tekme je Olimpija potrdila zmago, ko je prekršku nekdanjega zmaja Davida Kašnika nad Menalom sodnik Jug pokazal na belo točko. Natančen je bil Albanec Endri Cekici.

Olimpija bo v naslednjem krogu znova gostovala, in sicer bo njen tekmec njen najbližji zasledovalec na lestvici Aluminij.