22.5.2019, ob 16:55 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 1.500 | Sodnik: Roman Glažar
Olimpija 1:0 Mura
Endri Cekici 59' 1 : 0
Rezultati 35. kroga

Olimpija je z zmago pokvarila načrte Muri, ki še trepeta za Evropo

Uredništvo 22. maj 2019 3 Komentiraj
Endri Cekici je zadnje tedne najboljši igralec Olimpije. (foto: pigac.si)
Endri Cekici je tudi danes potrdil status najboljšega igralca Olimpije ta trenutek. Bivši igralec Dinama je odločil v Stožicah in pokvaril načrte Muri, ki si tako še ni zagotovila Evrope.

Nogometaši Olimpije so se danes zadnjič predstavili domačemu občinstvu, ki že kar nekaj časa ne zaupa več vodstvu kluba, saj je obisk izjemno slab. Tako je bilo tudi danes, ko je v Stožicah gostovala Mura. Prvi polčas je minil v znamenju prekinitve, v 29. minuti je močno lilo. Domači so sicer zapretili preko Savića v 13. minuti in Cekicija v 26. minuti. Bili pa sta tudi dve sporni situaciji, ko so Ljubljančani zahtevali enajstmetrovki, najprej ob prekršku nad Savićem, nato pa še ob roki Maruška. Glavni sodnik pa ni dosodil ničesar. Gostje so poizkušali preko Sirka, Kouterja, Bobičanca, Šušnjare in Lorbka, a zaman.

Na začetku drugega dela igre takoj priložnost za Muro, natančneje za Sirka, toda napadalec Prekmurcev je zakockal priložnost, tako kot tudi nekaj minut pozneje. Pri domačih je v 51. minuti z glavo poizkušal Savić. Malce pred uro igre pa vodstvo za domače. Endri Cekici, ki je v zadnjem obdobju najbolj razpoložen igralec Olimpije, je dosegel nov zadetek. Izkazalo se je, da je bilo to dovolj za minimalno zmago. Mura bo tako na evropsko vstopnico morala še počakati, odločala bo tekma zadnjega kroga proti Celju.