La Liga

Novo doza realnosti za Barcelono: El Clasico je pokazal, da je Real trenutno predaleč

Uredništvo 24. oktober 2021 7 Komentiraj
David Alaba je na El Clasicu zabil izjemen zadetek. (foto: Getty Images)
Real iz Madrida je na El Clasico zasluženo premagal Barcelono, ki trenutno preprosto ni dovolj močna, da bi lahko parirala nasprotnikom najvišjega evropskega kalibra.
Tradicionalni El Clasico je na tribune največjega evropskega stadiona privabil točno 86.422 gledalcev, kar pomeni, da Nou Camp ni bil nabito poln, vendarle pa je bil to z naskokom najboljši obisk nogometne tekme od izbruha pandemije naprej. Trener Barcelone Ronald Koeman je začel s številnimi  mladimi nogometaši, najbolj zanimiva pa je bila odločitev, da na položaj desnega krilnega napadalca vnovič posadi Sergina Desta, ki smo ga sicer vajeni bolj na položaju desnega bočnega branilca. Carlo Ancelotti z enajsterico ni presenetil, edina omembe vredna sprememba v začetni enajsterici je bil Brazilec Rodrygo, ki je v napadu začel skupaj s Karimom Benzemajem in Viniciusom.

Prvi petnajst minut je minilo v tipanju moči nasprotnika, prva velika priložnost pa je v 25. minuti pripadla prav Destu, ki je z ugodnega položaja žogo zelo nespretno poslal čez gol. Zapravljeno priložnost je Barcelona drago plačala, saj je Real sedem minut kasneje izpeljal izvrsten protinapad, ki ga je po asistenci Rodryga mojstrsko zaključil David Alaba, ki je s precej težkega položaja na levi strani z močnim in izredno natančnim strelom premagal Ter Stegna. Tri minute kasneje je imela po kotu Barcelona preko Gerarda Piqueja priložnost za izenačenje, a je njegov z glavo zletel mimo vratnice.

Ronald Koeman je takoj ob začetku drugega polčasa reagiral in v ogenj poslal Philippeja Coutinha, ki je zamenjal Oscarja Minguezo. Barcelona nikakor ni uspela resneje ogroziti čvrste obrambne vrste gostov, Real je imel v 72. minuti izjemno priložnost za povišanje vodstva, ko se je po predložku Ferlanda Mendyja Karim Benzema preveč zapletel in zadel samega sebe.

Ko je vse kazalo na rutinsko zmago Reala z 1:0, je sledil podaljšek, ki je prinesel kar dva zadetka. Gostje so v 93. minuti potrdili zmago po akciji, ki se je začela s protestiranjem Gerarda Piqueja v kazenskem prostoru Reala, kjer je branilec Barcelone zahteval enajstmetrovko.

Real je izpeljal hiter protinapad, v katerem je Marco Asensio nastreljal Ter Stegna, žoga pa se je odbila le do Lucasa Vazqueza, ki je z branilcem 'na hrbtu' zadel prazno mrežo. Štiri minute kasneje je Barcelona preko Sergia Aguera dosegla časten zadetek, Argentinec pa je tako svoj prvenec v majici Barcelone dočakal kar na El Clasicu.