Germán Pezzella
Cristian Romero
112'

Svetovno prvenstvo 2022

Nova poslastica, nov spektakel in nova drama - Argentina od 2:0 do 2:2, na koncu pa v polfinale s pomočjo enajstmetrovk

Uredništvo 9. december 2022 1 Komentiraj
Hrvaška - Argentina. To je prvi polfinalni par 22. svetovnega prvenstva v Katarju. Petkova drama se je nadaljevala tudi na tekmi med Argentinci in Nizozemci. Na koncu je odločila loterija z bele točke.
Pomembno se je pisati Martinez.

Vsaj za Argentino je bilo na tekmi z Nizozemsko to še kako pomembno. Junaka argentinskega napredovanja sta bila med enajstmetrovkami dva Martineza: Emiliano z dvema ubranjenima streloma in Lautaro s suverenim odločilnim poskusom, s katerim je poslal domov Tulipane in svoji reprezentanci priigral polfinalni obračun s Hrvaško.

Toda da je odločitev padla šele po enajstmetrovkah, se je moral zgoditi čudež. Nizozemski čudež.

Argentina je imela večji del tekme vse pod nadzorom. 80 minut so bili Nizozemci nenevarno. V nekem trenutku so bili brez strela na argentinski gol več kot 45 minut. Torej cel polčas...
Messi Argentina Nizozemska
Na drugi strani je šlo človeku na prav posebni misiji vse po načrtih. Lionel Messi je tudi tokrat sicer precej hodil, toda ko je bilo potrebno, je pokazal svoje mojstrstvo. Pri prvem golu je bila njegova globinska podaja izjemna. Nahuel Molina je zadel za 1:0. V nadaljevanju so Gavči dobili še enajstmetrovko in ko je Messi zadel za 2:0, se je tekma zdela odločena.

Pa temu še zdaleč ni bilo tako.

Junak sanjskega nizozemskega vstajenja je bil Wout Weghorst. Najprej je v 83. minuti zadel z glavo, nato pa v 101. minuti (sodniki so tekmo podaljšali za 10 minut) zaključil še enega najbolj domiselno izvedenih prostih strelov v zadnjih letih. Vsi so bili prepričani da bo Teun Koopmeiners iz nevarnega položaja streljal na gol. Pa ni. Žogo je po tleh podal do Weghorsta, eden od Argentincev slednjega ni uspel matirati in - 2:2! Tik pred zdajci. Minuto pred dvanajsto.
Nizozemska
Po mirnem podaljšku je sledil še kako pester veliki finale druge četrtfinalne tekme. Emiliano Martinez je zaustavil tako prvega (Van Dijk) kot tudi drugega (Berghuis) nizozemskega strelca. Na drugi strani so v polno merili Messi, Paredes in Montiel, kar je pomenilo, da je imel Enzo Fernandez že v četrti seriji v nogah strel za zmago.

Fernandez je zgrešil gol, Luuk De Jong je odgovoril z zadetkom in vse je bilo odvisno od Lautara Martineza. Soigralec Samirja Handanovića pri Interju je ohranil mirno kri. Njegov zaključek je bil suveren in naslednji trenutek je Argentina slavila preboj v polfinale. Naslednja postaja ... Hrvaška.