Serie A

Nora tekma na stadionu Diega Maradone: Fiorentina postaja ekipa, ki si zasluži posebno pozornost

Uredništvo 13. januar 2022 0 Komentiraj
Dušan Vlahović (foto: Getty Images)
Sedem golov, tri izključitve in fantastična zmaga Fiorentine, ki se je na stadionu Diega Maradone veličastno prebila v četrtfinale italijanskega pokala.
Fiorentina v prvenstvu zaseda visoko šesto mesto in je med ekipami, ki so glede na prejšnjo sezono najbolj napredovale, kljub temu pa je za dokončno potrditev svojega potenciala potrebovala predstavo, kakršna ji je uspela danes na eni najbolj zanimivih tekem osmine finala italijanskega pokala.

Fiorentina je v gosteh Napoli premagala kar s 5:2, vendar pa pot do zmage ni bila tako preprosta, kot bi sklepali s končnega izida tekme. Viola je povedla z novim golom sijajnega Dušana Vlahovića, ki je dosegel že v 19. gol v letošnji sezoni, tri minute kasneje pa je Napoli v igro vrnil belgijski veteran Dries Mertens. Tik pred koncem polčasa se je Fiorentina znašla v hudih težavah, ko je vratar Bartlomiej Dragowski kot zadnji igralec na igrišču zrušil Eljifa Elmesa in prejel direktni rdeči karton.

Fiorentina je navkljub igralcu manj povedla z zadetkom Cristiana Biraghija v 57. minuti, v nori končnici tekme pa je Napoli v devetih minutah ostal brez kar dveh igralcev. Najprej je bil izključen Hirving Lozano, nato v 93. minuti še Fabian Ruiz, z devetimi igralci v polju pa je Napoli vseeno uspel izenačiti, in sicer je za podaljške v 95. minuti poskrbel Andrea Petagna.

V podaljških Napoli ni več mogel loviti igralcev Fiorentine, ki so zabili kar tri gole. Prvega je dosegel Lorenzo Venuti, drugega debitant Krysztof Piatek, zadnji žebelj pa je v krsto Napolija zabil Youssef Maleh.

Fiorentina se bo na novi pokalni poslastici v četrtfinalu pomerila z Atalanto.