Nizozemska in Evropa sta onemeli: Nizozemski čudežni deček jih je zabil pet!

Uredništvo 15. september 2019 1 Komentiraj
Donyell Malen je odigral tekmo življenja. (foto: uradna spletna stran kluba)
Nizozemski nogomet je v svoji bogati zgodovini doživel že marsikaj, a zdaj se vzpenja nov igralec, ki obeta velike stvari. Po golu na reprezentančnem debiju zdaj kar pet golov na eni tekmi v Eredivisie!
Kakšen dan, kakšna tekma! PSV je s kar 5:0 odpravil Vitesse, toda to niti ni ključen podatek s te tekme. Precej bolj impresivno je namreč dejstvo, da je vseh pet golov zabil isti igralec. Pa ni šlo za kakšnega zvezdnika, rutinerja ali kaj podobnega, temveč za vsega 20-letnega mladeniča!

Donyell Malen, mladenič, ki so ga pri Arsenalu (pred tem je kot otrok igral tudi za Ajax) preposto pustili oditi leta 2017, je odigral tekmo življenja. Prvi gol je Malen dosegel v 18. minuti, do konca prvega polčasa pa že vpisal hat-trick. Še sveži nizozemski reprezentant je v drugem polčasu nadaljeval svoj strelski pohod, realiziral je namreč še dve enajstmetrovki in tako tekmk končal s kar petimi doseženimi zadetki

Malen se je vpisal v zgodovino. Postal je šele tretji igralec v zgodovini nizozemskega prvenstva, ki mu je na eni sami tekmi uspelo zadeti petkrat. Pred njim sta zgodovino pisala Coen Dillen in Bert Theunissen, prvi leta 1959, drugi leta 1964.

Za Donyella Malna je začetek sezone sanjski, v vseh tekmovanjih skupaj je zabil že devet golov!  Ob tem velja poudariti, da je pred nekaj dnevi, ob debiju za Nizozemsko, zabil gol Nemčiji