Premier League

Ni konec, dokler ni konec: Neverjeten preobrat Tottenhama, ki je dokazal, da je vse mogoče

Uredništvo 19. januar 2022 0 Komentiraj
Tottenham je slavil v Leicestru. (foto: Getty Images)
Tottenham je bil do 95. minute na pragu poraza v Leicestru, nato pa je za najpoznejši popoln preobrat v angleškem prvenstvu poskrbel igralec, ki naj bi ravno v tem času iskal nov klub.
Tottenham je na gostovanju v Leicestru dokazal to, kar je proti tej londonski ekipi pred meseci sijajno demonstrirala Mura – da v nogometu velja vztrajati in verjeti vse do zadnjega sodniškega žvižga. Leicester je do 95. minute vodil z 2:1 in v mislih že vpisoval dragocene tri točke, nato pa je za neverjeten preobrat poskrbel rezervist Steven Bergwijn, ki se v zadnjih tednih precej pogosto pojavlja v prestopnih govoricah, da naj bi preostanek sezone preživel v drugem klubu.

Nizozemec si je danes morda kupil mesto v ekipi Tottenhama, saj je v 95. minuti po podaji Matta Dohertyja izenačil na 2:2, dve minuti kasneje pa je preigral Kasperja Schmeichla in poskrbel za popoln preobrat ter postavil nov mejnik v zgodovini Premier League. Še nikoli doslej namreč ni nobena ekipa tako pozno zrežirala popolnega preobrata od poraza do zmage.

Na drugi nocojšnji tekmi je Manchester United v gosteh s 3:1 premagal Brentford. Za rdeče vrage so zadeli mladi Šved Anthony Elanga, Mason Greenwood in Marcus Rashford, za domače moštvo pa je bil natančen Ivan Toney.