SLO | SRB | ENG
8.5.2024, ob 21:00 | Štadion: Santiago Bernabeu | Gledalcev: 76.579 | Sodnik: Szymon Marciniak (POL)
Real Madrid 2:1 Bayern Munchen
0 : 1 68' Alphonso Davies
Joselu 88' 1 : 1
Joselu 91' 2 : 1
Polfinale - vsi rezultati

Neverjetno, toda to je Real! Bayern je pogledoval v finale, po dveh golih v dveh minutah pa bo tam igral Real!

Uredništvo 8. maj 2024 31 Komentiraj
Real Madrid z dvema goloma jokerja Joseluja do zmage in finala lige prvakov! (foto: Getty Images)
Kakšna drama na Bernabeuu! Bayern je bil z eno nogo že v finalu lige prvakov, toda Real Madrid je še enkrat več dokazal, da je to njegovo tekmovanje!

V prvem polčasu povratne tekme polfinala lige prvakov je bil konkretnejši Real Madrid, ki je zadel tudi okvir vrat Bayerna, Nemci pa so se bili v prvem delu primorani predvsem braniti. Po vratnici Viniciusa Juniorja je zapretil še Rodrygo, vratar Neuer je moral med vratnicama gostov večkrat spretno posredovati, da je ob odmoru ostalo pri 0:0.

Tudi v nadaljevanje je bolje krenil Real, prvi zadetek smo dočakali v 68. minuti – in to za Bayern! Po odličnem prenosu žoge Harryja Kana je sledil še kakovosten prodor rezervista Daviesa, ki je potem še sijajno udaril proti vratom za 1:0 (3:2)!

Real je izenačil že tri minute kasneje, toda gol ni obveljal zaradi prekrška Nacha v napadu! Domačim se je čas hitro iztekal.

Nemci pa so bili vse bolj nevarni v protinapadih, v 82. minuti so tudi oni streli okvir vrat. Na drugi strani je takoj odgovoril Vinicius po odlični podaji Rüdigerja, toda Brazilec je zgrešil! Real pa ne bi bil Real, če ne bi poskrbel za pozno dramo! Tekla je 89. minuta, ko si je izkušeni Neuer privoščil neumnost, žogo je spustil in Joselu jo je pospravil v gol!

Takoj je Joselu zabil še enkrat!! Po prostem strelu Vinija je do žoge prišel Rüdiger, oddal žogo v sredino in spet je zabil španski napadalec! Pobegnil je obrambi Bayerna in z bližine brez težav zadel za popoln preobrat! Nemci so bili povsem v šoku!

Zdaj je čas hitro tekel Bayernu, imeli so Nemci še dobrih sedem minut časa v sodnikovem dodatku, toda finale bo igral Real Madrid!

31
Ante95
9.5.2024, 10:24
- Odgovor na komentar osebe BogNogometa#8 Poglej komentar
Daj ne seri in nakladaj. Noben. Popolnoma noben, ki bi lahko vplival na strel se ni ustavil.Kraja sezone.
9.5.2024, 10:27
Zakaj pa je prišlo do piska če ni bilo ne offsida ne prekrška ne nič! In ne nihče od realovih se ni ustavil, kaj pokaš neumnosti? Militao je šel v blok, rudiger tudi!! Z rokami je mahal samo mendy, ko je izgubil skok nič prej!!
0
1
olenogm
9.5.2024, 10:32
- Odgovor na komentar osebe brihta Poglej komentar
Zdaj pa utihni!!!!!!!!!!!!!! Kaj težiš in lažeš poglej si posnetek kdaj sodnik piska še preden je Muller prišel do žoge takrat so že vsi stali kje je šele ob strelu. Nehaj zavajati ljudi ker si navaden lažnivec. Lunin še trznil ni niti obramba. Kurba lažeš da že smrdi
0
0
Ante95
9.5.2024, 10:39
- Odgovor na komentar osebe olenogm Poglej komentar
Daj ti ne lapaj. Cela nogometna stroka se strinja s krajo in nepravilno odločitvijo le vi deluded navijaci bluzite. In noben, NOBEN, igralec, ki bi lahko vplival na gol se ni ustavil!!!! Saj karma vas čaka prvega šestega
1
0
brihta
9.5.2024, 10:41
Kot prvo sodnik je piskal neupravičeno! oz.nujno za real...kot drugo gledam posnetek ja in vidim militaa v bloku, rudigerja, ki je šel proti žogi in ja lunin se ni niti premaknil, ker ni imal šans! Otrok lažnivi
1
0
olenogm
- Odgovor na komentar osebe Ante95 Poglej komentar
Stroka kdo je to???!!!!! Kdo spet bluziš nekaj na pamet in ja jaz imam možnost vrtenja nazaj ti verjetno nimaš in bluziš u tri pm, ja ustavili so se poglej si bumbar. Kaj je 1.6?? Kaj?? A čakaš da dobiš še takrat porcijo in boš spet cel zafrustriran?
0
0
olenogm
9.5.2024, 10:42
Aja hahahahahhaha, lažeš kot prasica in to tudi si. Seveda vse je za Real vse čaki zakaj že takšen podaljšek? Boš stegnil svoj jezik ali boš spet držal gobček skupaj?
0
0
brihta
9.5.2024, 11:25 (popravljeno 9.5.2024, 11:42)
Kaj res lahko zavrtiš posnetek nazaj?? Zdaj pa samo še reci, da imaš barvni TV in ti res nimamo kaj uporekat! Ne niso se ustavili..podalšek podalška pa je zaradi drugega gola,ker ga je pregledoval VAR! Ti, ki lahko zavrtiš posnetek nazaj, lahko to preveriš...je pa čudno, da se take grobe napake vedno dogajajo v korist enega kluba!! Otrok scrklani,lažnjivi...pa ti, ki lahko prevrtiš nazaj, prevrti še na 53 minuto, kjer je mendy vzel žogo kanu brez dotika žoge z odrivanjem iz hrbta v 16m. Če bi bila situacija na drugi strani igrišča si lahko prepričan, da bi toliko časa gledal VAR, da bi našli primeren kot posnetka!! Pa drugače še vedno nisi povedal zakaj je sodnik zapiskal? Real ni smel izgubit ali kaj je blo?
0
0
fredperry
12.5.2024, 08:19
...in pravite da Real ni seratorski klub ??
0
0

15

Evropa spoznava imena kot so Janža, Karničnik in Šporar: Štirje Slovenci so med 50. najbolje ocenjenimi igralci Eura doslej!

24.6.2024, 14:56
no tudi jaz predlagam, da s tem končava in ti želim lep dopust. Obenem pa ti še želim da enkrat dojameš, da imamo za večino zadev ljudje različne poglede in smo zato kljub temu lahko strpni. Pa še enkrat, navijamo jutri za uspeh Slovenije in lep dopust.

1

Chelsea je mladeniču zmešal glavo: Barcelona ima problem, odkritje iz La Masie po sijajnih prvih igrah za prvo ekipo beži iz kluba!

zuti77
24.6.2024, 14:53
LOL. Nogomania, Marca je kot biblija. Vi jo jemljete resno, velika večina pa ve, da so notri samo pravljice.

1

Osmina finala Eura 2024 je dosegljiva: 'Srbi nam pravijo, da smo odvratna reprezentanca, toda v resnici je Slovenija našla učinkovit način za kljubovanjem favoritom'

fredperry
24.6.2024, 11:07
Oni nam da smo odvratni, naši hlapčeki pa z njimi navijajo v Munchnu...ni čudno da nam Hrvati pravijo aplski srbi .

1

Dišalo je po rezultatu, ki je bil kot naročen za Slovenijo, toda Madžari so zadeli v 10. minuti podaljška

23.6.2024, 23:37
pa to ne moreš verjet , vse je na teh EP in SP zakleto proti nam. Idealen rezultat za Slovenijo, pa gol v zadnjem napadu v deseti minuti podaljška. MI dobimo v zadnji, Madžari dajo v zadnji minuti. Za popenit kako se to obrne v trenutku.

Po Splitu mrogli muralov, zastav Hajduka. To je eden od razlogov za moj prihod. Zame je to izziv. Delal sem v velikih klubih, kjer pa je bila infrastruktura dobro, to tukaj manjka. Poglejte samo, kje sem rojen, v ribiškem kraju. Logično, da sem izbral klub, ki domuje ob morju. Fanatični navijači so pomemben faktor, da sem prišel sem. ...več
Gennaro Gattuso
Mislim, da se bo po evropskem prvenstvu poslovila polovica selektorjev, takšna je narava tega posla. Tukaj sem osem let, bili smo že blizu. Ne moreš pa kot selektor prihajati pred javnost in reči, da manjka samo še malo. Na določeni točki ljudje izgubijo upanje. Če želimo biti velika ekipa in jaz velik trener, moramo v odločilnih trenutkih zmagovati. ...več
Gareth Southgate
Vidi se, da fantje verjamejo, da so samozavestni in da kot celota doro delujejo. Jasno je, kdo so nosilci te ekipe. To je zgodba, ki je podobna naši iz leta 2010. Tudi sistem je podoben. Pomembno je, da so igralci povezani, zato so prišli na evropsko prvenstvo. ...več