SLO | SRB | ENG

1. SNL

Nevarna igra rotacij: Olimpija se je izvlekla, pri Mariboru pa se bodo tepli po glavi

Uredništvo 12. marec 2025 1 Komentiraj
Hilal Soudani (foto: pigac.si)
Maribor in Olimpija sta oba zelo odvisna od dveh igralcev v napadu in kadar pride do rotacij, se to močno pozna. Ljubljančani imajo to srečo, da sta prvi violini mlajši kot pri Mariborčanih.

Zadnji večni derbi je dobil Maribor in posledično je prednost Olimpije na vrhu tabele znižal na samo tri točke, že na naslednji preizkušnji pa mu je danes spodrsnilo. Izgubil je proti Primorju in pogled na začetno enajsterico, ki jo je sestavil trener Boštjan Cesar, razkriva, da ne gre za prav veliko presenečenje. Mariborčani so rotirali in se zelo opekli.

Napadalca Benjamin Tetteh in Hilal Soudani sta tekmo začela na klopi za rezerviste in to se Mariboru vselej zelo močno pozna v igri.

Ne gre pa za novost. Maribor je zdaj že dolgo časa kronično odvisen od golov in iskrice navdiha Soudanija, že od časov, ko je ekipo vodil Damir Krznar. Zgodba se je nadaljevala z Antejem Šimundžo, ki je prav tako največ dobil od Soudanija in Josipa Iličića.

V trenutni različici Maribora je vlogo Iličića prevzel Tetteh, toda vzorec je enak. Glavna težava pa se skriva v tem, da je Soudani star že 37 let, zato ne more vsake tekme začeti že od prve minute. Tetteh pa je imel težave že ob prihodu v Maribor in tudi njegovo minutažo so v klubu doslej zelo pazljivo dozirali. Oba pa sta nujna za nabiranje točk.

Pri Olimpiji so imeli danes enak problem. Raul Florucz in Alex Tamm sta tekmo začela na klopi, posledično pa ni bilo prave iskrice v napadu. Oba sta potem odigrala pomembni vlogi pri tem, da so Ljubljančani vendarle vknjižili pomemben paket treh točk.

Oba večna rivala sta torej zelo močno odvisna od svojih glavnih dveh napadalcev. Olimpija ima to prednost, da gre za nekoliko mlajša igralca.

Victor Sanchez lahko lažje računa na Florucza in Tamma kot Cesar na Soudanija in Tetteha. Obema trenerjema pa je skupno to, da si trenutno težko privoščita rotacije, saj rezervisti v tem trenutku ekipi ne vlivajo samozavesti, še posebej ne v fazi napada. Zanimivo bo videti, koliko bo še poseganja v enajsterici do konca sezone - pri obeh ekipah.

Celje ni izjema, ob odsotnosti Svita Sešlarja in Armandasa Kučysa branilci naslova zelo trpijo, toda rotacije so nujne že zaradi Evrope.

KOMENTARJI

1
Kocka_Mraza
12.3.2025, 20:18
olimpija v fazi flukcuacije mora odnesti cca 7,8 točk razlike v večni derbi, in bodo prvaki. MAribor mora izkoristiti male padce olimpije čimbolj, drugače bo kar hitro spet +10
Odgovori Prijavi komentar
1
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Veliko presenečenje: Španija zatajila proti Zelenortskim otokom!

BogNogometa#8
15.6.2026, 20:35
đemal vse gole dal zlata žoga đemal

3

Kuzmič je napovedal sodelovanje z Rijeko in nove prodaje: 'Le tako bomo lahko stabilni'

fredperry
15.6.2026, 19:38
Pa Rijeka ni ravno nek klub ki bi prinašal perspektivo, če bi denimo sodelovali z Dinamom...

2

Ganljiva poteza Portugalske: Diogo Jota bo tudi na mundialu del reprezentance

Kocka_Mraza
15.6.2026, 17:28
ZzzZZzz. po tekmi portugalcev bo javno objavljen vsak jok in stok penalda, vsaka poteza, vsak gib z njegovo gay ritjo

2

Rafa Mir obsojen na osem let in pol zapora zaradi spolnega napada

Kocka_Mraza
15.6.2026, 17:27
torej bo treba od sedaj naprej snemat zmenke z ženskami, ter s sabo nosit izjavo o strinjanju

Poudarjeno

Če bi moral izpostaviti trenerja, za katerega mi je žal, da odšel iz Maribora, bi nedvomno izbral Anteja Šimundžo. Je domačin, pozna klub, mesto, ljudi. Zna z igralci. Ima izkušnje in avtoriteto. Vsem igralcem je vedno dal vedeti, kaj je Maribor, tudi tujcem, to je zelo pomembno. Dober vodja je, to je dokazal in tudi zdaj je uspešen v svojem poljskem klubu. ...več
Jan Repas
Predsednik Maribora je odprl neposredno fronto proti lastniku kluba. Težko razumem, da bi jaz dal 10 milijonov in pustil, da mi nekdo soli pamet. Strokovno morda še, strateško pa zagotovo ne. Ko je bil v klubu Zlatko Zahović, so vsi lepo živeli. Potem so ga 'spakirali', sami pa ostali v klubu. Zdaj so tukaj Turki. ...več
Matjaž Kek
Odhajam z občutkom, da sem dal vse od sebe – v državi, kjer prej še nisem deloval, brez družine in z mnogimi nočmi, preživetimi v klubskih prostorih ob razmišljanju in iskanju rešitev, kako zmagati. Zato odhajam s pomirjeno vestjo, a hkrati žalosten, saj vem, da ste izkoristili le 20 % Albertove moči. ...več
Albert Riera o Eintrachtu

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 667
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.