SLO | SRB
27.11.2022, ob 20:00 | Štadion: Al Bayt Stadium | Gledalcev: 68.895 | Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)
Španija 1:1 Nemčija
Alvaro Morata 62' 1 : 0
1 : 1 83' Niclas Füllkrug
2. krog - vsi rezultati

Nemčija je bila že do vratu v težavah, nato je v vlogi rešitelja zasijal najbolj anonimen član elfa

Uredništvo 27. november 2022 5 Komentiraj
Niclas Fullkrug (foto: Getty Images)
Nemčija je bila na najbolj prestižni tekmi skupinskega dela svetovnega prvenstva že v globokih težavah, nato pa je vendarle oživela pregovorna nemška odpornost, v kateri je tokrat zasijal igralec, ki je izven Nemčije povsem neuveljavljen.
Tekma med Nemčijo in Španijo si je že pred pričetkom mundiala prislužila oznako najbolj prestižnega obračuna skupinskega dela, le redki pa bi pričakovali, da bo to tekma, na kateri bodo Nemci reševati svoj obstanek na prvenstvu.

Za Nemce se je začelo nadvse neobetavno, saj je Dani Olmo že v sedmi minuti zadel prečko, Nemčija pa je imela pri tem zares ogromno sreče, saj so le zvezdnika Leipziga le milimetri ločevali od vodilnega zadetka. V nadaljevanju polčasa je Španija delovala bolj usklajeno in odločno, Nemčija pa je dosegla zadetek preko Antonia Rudigerja, a je bil ta kasneje zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

V drugem polčasu so Nemci morali odpreti vse karte. V 57. minuti je po podaji Ilkaya Gundogana znotraj kazenskega prostora meril Joshua Kimmich, a je španski vratar Unai Simon strel bravurozno ubranil. Pet minut kasneje je sledil hladen tuš za Nemce, ko je Jordi Alba poslal oster predložek pred gol, tam pa je prav golgetersko reagiral Alvaro Morata, ki je slabih deset minut prej zamenjal nerazpoloženega Ferrana Torresa. Za napadalca Atletica je bil to že drugi gol na mundialu.

V 74. minuti je Unai Simon znova zablestel ob strelu Jamala Musiale, deset minut kasneje pa so Nemci, ki so se v teh trenutkih že lahko videli na letalo na poti domov, uspeli izenačiti. Po podaji Musiale je z desne strani sijajno reagiral 'izum' nemškega selektorja Hansija Flicka Niclas Fullkrug in svoje sonarodnjake rešil velikanskega bremena. V sodnikovem dodatku je imel Leroy Sane izjemno priložnost za zmago, a mu je pri poskusu preigravanja španskega vratarja žoga ušla, s čimer se je zelo obetavna akcija končala brez zaključka.

Španija je z eno nogo in pol že v osmini finala, Nemčija pa bo morala v zadnjem krogu premagati Kostariko. Tudi v tem primeru to morda ne bo dovolj, saj bi morebiten remi Špancev in Japoncev Nemce lahko poslal v domovino.

V kolikor bosta imeli dve ekipi enako število točk, bo prvi kriterij razlika v golih, drugi število doseženih golov, tretji število osvojenih točk med ekipami z enakim številom točk itn. V kolikor kar sedmim kriterijem razvrščanja ne bo zadoščeno, bi o napredovanju v osmino finala lahko odločal celo žreb.