Na večer tekem osmine finala se je istočasno že začela nova sezona lige prvakov

Uredništvo 9. avgust 2020 0 Komentiraj
Liga prvakov za sezono 2020/21 se je že začela. (foto: pigac.si)
V ligi prvakov in v evropskem nogometu nasploh vse poteka z dvojno ali celo trojno hitrostjo. Na večer zadnjih dveh tekem osmine finala se je že uradno začela nova sezona lige prvakov!
V zadnjem času je bilo marsikaj v povezavi z nogometom edinstveno in zgodovinsko, v takšnem spominu pa bo ostal tudi včerajšnji dan, ko sta se istočasno igrali kar dve sezoni lige prvakov hkrati. V poznih večernih urah smo v Barceloni in Munchnu čakali na zadnja dva udeleženca četrtfinala lige prvakov za sezono 2019/20, nekaj ur prej pa sta bili odigrani še tekmi preliminarnega kroga kvalifikacij za uvrstitev v ligo prvakov v sezoni 2020/21.

V preliminarnem krogu sta bila odigrani obe polfinalni tekmi, ki sta bili organizirani na nevtralnem igrišču v Nyonu. Prvak Severne Irske Linfield je z 2:0 premagal prvaka San Marina Tre Fiorija, na drugi tekmi pa je prvak Kosova Drita z 2:1 premagal prvaka Andore Inter Escaldesa. Enajstega avgusta bo torej na sporedu finale med Linfieldom in Drito, zmagovalec pa se bo uvrstil v prvi krog kvalifikacij za uvrstitev v ligo prvakov v sezoni 2020/21.