3.11.2019, ob 16:45 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 5.000 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 3. november 2019 7 Komentiraj
Prvi polčas v Murski Soboti je nakazoval novo pot do zmage Olimpije, ki pa je v drugem polčasu od prve minute bila podrejena Muri, ki je prestavila v višjo prestavo in zabila tri gole. Vidmar spet zakrivil gol.
Začetek srečanja v Prekmurju ni dalo slutiti zaključka, kakršnega smo videli. Olimpija se je postavila odločno, bila je gospodar na igrišču, Mura pa je bila precej pasivna. Že v 10. minuti je Ante Vukušić zadel vratnico. Sledil je poizkus Menala. Srečanje je bilo precej grobo, Damir Skomina je dovolil veliko, dosodil pa ni enajstmetrovke ob padcu Savića v kazenskem prostoru. Okvir vrat so v prvem polčasu zadeli tudi domači, Kouter se je z razdalje odločil za strel, sprožil je močno. Ekipi sta na odmor odšli ob izidu 0:0.

Že prve minute drugega polčasa pa so ponudile drugačno, odločnejšo Muro. Olimpijo je takšna Mura presenetila, Prekmurci so postajali iz minute v minuto bolje nevarni. Dočakali so napako gostov, ki v drugem polčasu niso igrali dobro. V 65. minuti je podajo Šušnjare s strani izkoristil Amadej Maroša. Nejc Vidmar ni uspel reagirati, je pa slabo reagiral v 70. minuti, ko je "zletel" iz gola, žogo nekako poslal v Mirala Samardžića, ki je dosegel avtogol. Olimpija je povsem razpadla, Mura pa je napadala. Padel je še tretji gol, zadel je Matic Maruško. Gol iz enajstih metrov Anteja Vukušića v 89. minuti je bil za goste le tolažilen. Mura je zasluženo premagala Olimpijo in ji še enkrat več dokazala, da za ležernost kljub nesporni kakovosti v tej ligi ni prostora.