SLO | SRB | ENG

1. SNL

NK Maribor se opravičuje in napoveduje: 'To je huje od vsega v tej sezoni, šlo je predaleč! Zagotavljamo, da je pred nami veliki reset'

Uredništvo 11. maj 2026 10 Komentiraj
NK Maribor (foto: pigac.si)
Uradna izjava za javnost NK Maribor vsebuje opravičilo, obsodbo dejanj in tudi napoved velikih sprememb.

NK Maribor je danes le spisal uradno izjavo za javnost po prekinjenem sobotnem derbiju proti Olimpiji. Vijoličasti pa se niso le opravičili, ampak so hkrati napovedali velike spremembe, ki sledijo po neuspešni sezoni! 

"To, kar se je zgodilo ob predčasnem koncu derbija v Ljudskem vrtu, je najtežji trenutek v tej zahtevni sezoni. Doživeli smo boleč udarec, hujši od poraza na igrišču. Gre za odraz vsega, kar se je dogajalo v preteklem obdobju in za kar smo krivi mi, kot klub. Pripeljalo pa je to tega, da so se negativne zadeve kopičile in izbruhnile v sobotnem večeru. Ampak žal na nedopusten in najbolj boleč način.

NK Maribor se iskreno opravičuje zaradi dogodkov, ki so se zgodili v soboto zvečer v Ljudskem vrtu in so ogrozili varnost udeležencev ter škodili ugledu NK Maribor. Znano je, kakšna je vijol’čna strast, da so sezono ob športnih neuspehih zaznamovala številna razočaranja, vendar je sobotno dogajanje šlo predaleč. Kar se je zgodilo, ne sodi k obogatitvi spektakla na tribunah.

V nogometu so težki trenutki neizogibni. Veliki klubi se soočajo s pritiskom, kritikami in močnimi čustvi. Maribor ima kot najtrofejnejši klub v državi velik pomen za slovenski nogomet. Biti vodilni pa tudi pomeni prevzeti odgovornost: prvi, najglasneje in brez iskanja izgovorov, tudi v trenutkih, ko boli. Še posebej takrat, ko boli. To je trenutek, ko moramo zaupanje povrniti z delom, ne z besedami. Kot klub sprejemamo odgovornost in bomo sprejeli posledice ter kazen, ki jo bodo določili disciplinski organi. Ob tem pa vložili neizmeren trud v prizadevanja, da se ne le sobotni dogodki, ampak karkoli podobnega, nikoli več ne ponovi.

Opravili bomo temeljito analizo, z upoštevanjem vseh okoliščin, ki so privedli do tovrstnega navijaškega izbruha. Tako po športni plati kot glede zunanjih dejavnikov. Tudi v prihodnje si bomo prizadevali, da bodo navijači svojo pripadnost klubu ter vrednote, ki nas delajo posebne, izražali na pravi način — tako kot so to že velikokrat pokazali s ponosnim predstavljanjem naših barv in identitete.

S klubske strani pa lahko zagotovimo, da bomo storili vse, da bo nova sezona drugačna. Že zdaj lahko napovemo, da se obeta obdobje velikih sprememb. Pred nami je “resetiranje”, glede kadrovskih zadev in preoblikovanja ekipe. Le z enim skupnim ciljem: vrniti Maribor, kamor sodi.

NK Maribor"

KOMENTARJI

10
MB_Bojan
11.5.2026, 15:34
Zanima me kdo je napisal to uradno sporočilo kluba. Zelo dober prikaz dejanskega stanja in potrebnih ukrepov, ampak to vemo in na tem portalu opozarjamo že vso sezono tudi tisti, ki smo izven kluba, pa se ni nič dogodilo. Pravi odziv je šele sedaj ko je vse, domala vse doseglo višek in eskaliralo v nedopustne incidente nedostojne kluba. To kar se je dogodilo je krivda vodstva kluba, ki je dopustilo ta kaos in napisan reset se mora začeti pri njih. Absurd, sedaj ko je nastalo težko popravljivo stanje vedo vse od katastrofalne igralske zasedbe do meja navijaštva, pa še marsikaj zgrešenega. Prepozno, vi ki ste avtorji tega zapisa, glavni krivci ste vi, zapustite vodenje kluba, Maribor še ima ljudi avtoritete in strokovnega znanja, da se vrnemo na pota nogometnega ponosa.
Odgovori Prijavi komentar
3
0
satan
11.5.2026, 15:41
Trla baba lan, da joj prođe dan...bla bla..same besede so jih..Spizdite iz kluba vsi in začnimo z nule..5.liga
Odgovori Prijavi komentar
2
0
Kocka_Mraza
11.5.2026, 17:30
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
kaj pa je narobe z zapisom? opravičili so se, da ne bi bila kazen ter situacija še hujša. je kdo tam pri vas v mariboru ki navija za klub sploh normalen, da ni totalen prostak ter huligan? tebi se zdi normalno da vsako sezono vsaj enkrat navijač maribora strelsko napade igralce drugega kluba?
Odgovori Prijavi komentar
0
2
MB_Bojan
11.5.2026, 17:39
- Odgovor na komentar osebe Kocka_Mraza Poglej komentar
če ne razumeš boljše da ne komentiraš
Odgovori Prijavi komentar
3
0
mm93
11.5.2026, 17:42
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
ne odgovarjaj temu kekcu neumnemu, vidiš da so frustracije na 100% ker uefalona že 11 let ni prišla v finale hkrati pa bojo vsa 3 tekmovanja pobrali angleški klubi
Odgovori Prijavi komentar
0
0
Kocka_Mraza
11.5.2026, 18:01
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
mogoče sem te res narobe razumel
Odgovori Prijavi komentar
1
0
Maestro8
11.5.2026, 18:33
Maribor je zaključena zgodba. Sledijo leta sramote na slovenskih zelenicah
Odgovori Prijavi komentar
1
2
MB_Bojan
11.5.2026, 18:50
- Odgovor na komentar osebe Maestro8 Poglej komentar
Ne bo tako Maestro. Sedaj je dejansko dno, ampak Maribor se bo kmalu pobral, samo pravi ljudje morajo prevzeti krmilo. Nogomet je tu doma, tu so navijači, ne samo Viole, publike je več kot imajo Olimpija, Celje in Koper skupaj, pa bo s pravim vodstvom spet na šampionski ravni.
Odgovori Prijavi komentar
3
0
garfild
12.5.2026, 07:14
MB Bojan, moram te razočarati kot umirjenega in treznega navijača svojega lokalnega kluba, da je za usodo in bližnjo prihodnost mariborskega kluba komentar Maestra8 mnogo bolj na mestu od tvojega komentarja, polnega upanja na boljše čase, ki naj bi se zgodili preko noči. Zgodovina uči, da katarza do povratka na pričakovana mesta traja vsaj od tri pa do pet let, če teče vse idealno, v mnogih primerih, ko pride do zapletov med katarzo pa povratek traja tudi desetleje ali še dlje, da se klub vrne po športno poslovnem brodolomu na stare pozicije.
Odgovori Prijavi komentar
0
0
siko
12.5.2026, 12:49
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
Res so pravi navijači, kjerkoli se pojavijo nastane cirkus! Kakršen klub, takšni navijači!
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Poudarjeno

Pogovarjal sem se, ne le s Celjem, tudi z drugimi klubim. To je bil le pogovor, spoznali smo se in izmenjali mnenja. Govorilo in pisalo se je o financah in Celju, verjemite mi, to je zadnja stvar. Tudi ne zdi se mi logično, da bi se zapletlo pri tej točki, saj poznate Celje in veste, s kakšnim proračunom razpolaga klub. Če bom začutil, da je stvar prava zame, da je klub organiziran, da je športni direktor pravi, potem denar zame ne bo nikoli problem. ...več
Mišo Brečko
Če bi klubi delovali tako morajo in bi vzgajali mlade igralce ter postavili sistem vzgoje mladih igralcev, do tega sploh ne bi prihajalo. Pri najboljših evropskih klubih so glede tega sistemi utečeni. V ekipah kot so PSG, Arsenal ali Real Madrid igrajo trije, štirje ali pet igralcev, mlajših od 21 let. Da v Sloveniji ne premoremo igralcev, ki bi lahko nastopali v državnem prvenstvu, mi ne more nobeden trditi. Zato smo se tudi odločili, da se to onemogoči. ...več
Radenko Mijatović
Predsednik Maribora je odprl neposredno fronto proti lastniku kluba. Težko razumem, da bi jaz dal 10 milijonov in pustil, da mi nekdo soli pamet. Strokovno morda še, strateško pa zagotovo ne. Ko je bil v klubu Zlatko Zahović, so vsi lepo živeli. Potem so ga 'spakirali', sami pa ostali v klubu. Zdaj so tukaj Turki. ...več
Matjaž Kek

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 468
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.