14.4.2019, ob 14:30 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 1.100 | Sodnik: Andrej Žnidaršič
Celje 0:2 Mura
0 : 1 1' Alen Kozar
0 : 2 4' Nino Kouter
Rezultati 27. kroga

Mura v štirih minutah opravila vse

Uredništvo 14. april 2019 2 Komentiraj
Nino Kouter je v Celju dosegel peti zadetek v letošnji sezoni. (foto: SPS)
Mura je obračunu dveh ekip z zgornje polovice lestvice v gosteh premagala Celje, oba zadetka pa so Prekmurci dosegli že v prvih štirih minutah igre.
V Celju sta se pomerili ekipi, ki se tesno borita za četrto mesto in s tem posledično za uvrstitev v evropske pokale, veliko zadoščenje pa so tokrat dobili nogometaši Mure, ki so na prvih dveh medsebojnih tekmah proti Celju obakrat igrišče zapustili sklonjenih glav. Mura je z zmago premagala neposrednega tekmeca, zapovrh pa se je prikradla tik za hrbet tretje uvrščenim Domžalam, za katerimi zaostaja le še za eno točko.

Mura je vse delo opravila že po pičlih štirih minutah igre, ko sta padla oba zadetka. Prvi že v 48. sekundi, ko se je žoga sprva odbijala po kazenskem prostoru, nato pa končala na nogi Alena Kozarja, ki je z 20 metrov zadel v polno. Šokirani Celjani se še niso pobrali po hitrem vodstvu gostov, ko je padel že drugi gol. Po napaki Rudija Požega Vancaša se je na pravem mestu znašel Nino Kouter, ki je dosegel svoj peti zadetek v letošnji sezoni. V nadaljevanju polčasa je bila Mura še naprej precej boljša, saj si je preko Maroše in Horvata priigrala še dve priložnosti, pri Celjanih pa velja omeniti poskus Vancaša Požega, ki ga je vratar Mure Matko Obradović uspel ubraniti.

Drugi polčas je postregel s precej manj zanimivo predstavo. Še najbolj zanimivo je bilo tik pred koncem tekme, ko je najprej drugič porumenel domači branilec Tadej Vidmajer, v 88. Minuti pa je Metod Jurhar lepo ukrotil strel Luke Šušnjare z glavo.