30.4.2021, ob 17:00 | Štadion: Športni park Nova Gorica | Sodnik: Roman Glažar
1 : 3 54' Jan Gorenc
1 : 4 71' Luka Bobičanec
1 : 5 90' Vito Štrakl
31. krog - vsi rezultati

Mura strelja z vsemi topovi, v Gorici je zabila pet golov in znova pogledala proti vrhu lestvice

Uredništvo 30. april 2021 0 Komentiraj
Mura je v gosteh Gorici nasula kar pet golov. (foto: pigac.si)
Mura je izjemno predstavo proti Olimpiji dopolnila z visoko zmago proti zadnje uvrščeni Gorici, kateri je v gosteh zabila kar pet zadetkov.
Prva tekma 31. kroga je poskrbela za zanimivo uverturo v prihajajoči konec tedna, saj je Mura v gosteh visoko premagala Gorico in se tako morebiti ponovno vključila v boj za sam vrh lestvice. Prvo mesto je sicer še vedno precej daleč, saj ima Mura s tekmo več pet točk zaostanka za Olimpijo, vseeno pa prekmurske zasedbe ne gre odmisliti, saj je na zadnjih dveh tekmah zabila nič manj kot osem golov. Gorica je na drugi strani doživela poraz, s katerim si je znova poslabšala položaj v bitki za obstanek in še nekoliko povečala naboj pred jutrišnjo tekmo med Celjem in Mariborom.

Mura je prvič resno zapretila v 15. minuti, ko je mladi up Kai Cipot zadel prečko, odbito žogo pa je Nino Kouter poslal v naročje domačega vratarja Uroša Likarja. Gorica je dve minuti kasneje povedla, in sicer se je z zadetkom izkazal še en mladi up Tjaš Begić. Vodstvo je trajalo le šest minut, ko je po podaji Žana Karničnika branilec Gorice Matko Zirdum žogo preusmeril v svoj gol. Mura je prvi polčas dobila z 2:1, ko je po podaji Luke Bobičanca z nekaj metrov zadel Cipot.

Mura je v 54. minuti po kotu zadela še tretjič, vnovič pa se je med strelce vpisal Jan Gorenc, ki je zadel že na obračunu proti Olimpiji. Dvajset minut kasneje je z velike razdalje zadel mojster za tovrstne zadetke Luka Bobičanec, tik pred koncem srečanja pa je zadel še en mladenič, in sicer Vito Štrakl, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora postavil končni izid tekme.