16.10.2021, ob 17:00 | Štadion: Fazanerija | Sodnik: Rade Obrenović
13. krog - vsi rezultati

Mura se je nagarala za zmago proti Aluminiju, rešil jo je šele pozen preobrat

Uredništvo 16. oktober 2021 0 Komentiraj
Mura je po preobratu premagala Aluminij. (foto: pigac.si)
Mura se je doma spogledovala s porazom proti Aluminiju, na koncu pa sta dva zadetka v zadnji četrtini tekme poskrbela, da so tri točke vendarle ostale doma.
Mura je v Fazaneriji danes bila trd boj z Aluminijem in na koncu po preobratu prišla do zmage, s katero je niz neporaženosti v domačem prvenstvu podaljšala na šest tekem. Čeprav Mura v državnem prvenstvu še ni dajala vtisa ekipe, ki bi se lahko potegovala za najvišja mesta, so aktualni prvaki s tekmo več trenutno na tretjem mestu izenačeni z ljubljansko Olimpijo.

Mura je povedla že v tretji minuti, ko si je Aluminij po nespretni reakciji Johana Nkame zadetek zabil kar sam. V 37. minuti je Jure Matjašič, povratnik v moštvu Aluminija, z golove črte izbil žogo po strelu Amadeja Maroše, Aluminij pa je izenačujoči zadetek dosegel slabih deset minut prej, ko je po strelu Armina Đerleka žoga zadela Jana Gorenca in se odbila v gol.

V drugem polčasu so spet nase sprva resno opozorili domači, natančneje Mulahusejnović, ta je poskusil v 50. minuti, Janžekovič je njegov poskus ustavil, nato pa še v 57. minuti, ko je žogo že poslal mimo Aluminijevega vratarja, a jo je tik pred golov črto v kot izbil Emir Azemović.

Aluminij je v času, ko je Mura stopnjevala pritisk, presenetljivo prišel do vodstva. Po podaji Klemena Bolhe je v polno meril Rok Kidrič, nedolgo zatem pa bi Tilen Pečnik goste skorajda popeljal v vodstvo s 3:1, a je njegov strel zletel malo mimo vrat.

V 73. minuti je Mura izenačila, ko je po kotu z glavo zadel Gorenc, popoln preobrat pa je Mura izpeljala deset minut kasneje, ko je Samsondin Ouro s strelom s 30 metrov premagal Janžekovića in poskrbel za veliko veselje na domačih tribunah.