4.11.2018, ob 18:30 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 500 | Sodnik: Rade Obrenović
Aluminij 0:2 Mura
0 : 1 9' Rok Sirk
0 : 2 70' Rok Sirk
Rezultati 15. kroga

Mura naposled prebrodila urok gostovanj

Uredništvo 4. november 2018 3 Komentiraj
Mura je z dvema zadetkoma Roka Sirka, po novem skupaj z Rokom Kronavetrom prvim strelcem državnega prvenstva, v gosteh premagala Aluminij in skočila na četrto mesto.

Nogometaši Mure so po daljšem času zapustili spodnjo polovico prvenstvene lestvice, sploh prvič v sezoni pa so uspeli z gostovanja domov prinesti vse tri točke. Ledino so prebili v Kidričevem, s čimer so že drugič v letošnji sezoni premagali Aluminij; na prvi tekmi v Murski Soboti je Mura slavila s 3:2.

Mura je hitro povedla in sicer že v osmi minuti, ko je po podaji Matica Maruška z glavo zadel najboljši Murin strelec Rok Sirk. Tri minute kasneje se je izkazal še vratar Mure Matko Obradović, ki je obranil strel Francesca Tahiraja, tik pred koncem polčasa pa je bil z glavo nevaren še Rok Kidrič.

V tretji minuti nadaljevanja je imel Aluminij preko Ilije Martinovića novo veliko priložnost za izenačenje, nekaj trenutkov kasneje pa je bil nenatančen še Tahiraj. Mura je ključni zadetek dosegla v 70. minuti, ko je po lepi asistenci Luke Bobičanca lepo odtekel Sirk in dosegel svoj deveti zadetek v sezoni. Sirk je tako znova potrdil odlično strelsko formo in se na čelu lestvice strelcev izenačil z Rokom Kronavetrom iz Olimpije.